Padesátiletí Jethro Tull zahrají v Praze, Brně i v Ostravě

Ian Anderson | Zdroj: facebook.com

Britská skupina Jethro Tull patří k nejvýznamnějším kapelám progresivního rocku, do něhož přinesla folkové prvky a chuť středověku. Nyní slaví výročí padesáti let rozsáhlým turné, během něhož se zastaví v Praze, Brně a v Ostravě.

Hlavní postavou kapely Jethro Tull je zpěvák, skladatel a flétnista Ian Anderson, který je v současné sestavě jediným původním členem. Jejich klasická alba ze sedmdesátých let jako BenefitAqualungThick As A Brick nebo A Passion Play jsou pravidelně označována jako jedna z nejlepších tehdejšího progresivního rocku. V tomto žánru stojí vedle dalších velikánů jako Yes, Pink Floyd, King Crimson, Genesis nebo Emerson, Lake & Palmer. Je pro ně typické spojení inteligentní rockové hudby s prvky ostrovního folku a mnohdy až středověkou poetikou.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Progresivní vizionář Peter Hammill zdařile pokračuje ve své tvorbě

Během padesátileté existence se v kapele vystřídalo mnoho skvělých muzikantů, kterým by Anderson rád vzdal poctu rozsáhlým turné po Evropě a Severní Americe. V jeho rámci se 22. března zastaví v ostravském Gongu, o den později na brněnských Veletrzích a hned následující den v pražském Kongresovém centru. Vstupenky se dají sehnat v síti Ticketportal.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 409 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky