Pár důvodů, proč si rozhodně nenechat ujít letošní Rock for People

Rock for People | Zdroj: facebook.com

Brány hradeckého festivalu se pro nedočkavé návštěvníky otevřou už v pondělí 3. července. Všechna pódia se pak oficiálně rozezní o den později. Ne všichni jsou však úplně nedočkaví a třeba ani nejsou rozhodnutí, jestli vůbec pojedou. A pro ty, kteří se ještě nerozhodli, přinášíme pár důvodů, proč by si letošní Rock for People rozhodně neměli nechat ujít.

O skvělé hudbě, kterou letošní ročník přináší, se snad ani nemusíme rozepisovat. Jména jako Die Antwoord, Paramore nebo Evanescence totiž mluví sama za sebe. Vystoupí samozřejmě i řada dalších kapel různorodých žánrů, takže si z line upu bude moct vybrat skutečně každý, od rockera až po milovníka elektroniky. Navíc budete mít možnost poznat i méně známé talentované muzikanty a poslechnout si je z netradičních pódií. Například z toho, co vypadá jako jukebox, ve kterém si skutečně můžete vybrat, co chcete zahrát nebo z jiného, kde musí někteří diváci šlápnout do pedálů a dodat tak kapele potřebnou energii.

S některými hvězdami se navíc budete moct naživo potkat a požádat je o podpis. Naplánované jsou autogramiády s Comeback Kid, You Me At Six, Northlane, Deez Nuts a Three Days Grace. U Three Days Grace se navíc návštěvníci můžou těšit i na Meet and Greet. Ten nabídnou kromě nich i Cage The Elephant nebo Dub FX. Není však vyloučeno ani to, že se s některými kapelami potkáte náhodně v areálu nebo ve VIP Baru. Ovšem to je umožněno pouze vlastníkům VIP vstupenky.

Hmotné vzpomínky na hudební zážitky bude možno zakoupit ve stánku s merchandisingem. O balíček s merchem si s námi můžete mimochodem i zasoutěžit.

Čtěte také: Vyhraj merch balíček s překvapením od Rock for People

Na Rock for People budete moct navíc hudbu nejen poslouchat, ale i vytvářet na buskingové REC.stage nebo v duchu trampingu na Táborák Stage.

Party lidi si budou moct zatrsat mezi vystoupeními kapel na Show Time Parties, v Urban Wave zóně na písečné pláži nebo se sluchátky na uších na Silent Party. Nikdo se nemusí bát ani toho, že skončí zábava hned po skončení kapel. Ta totiž zrovna začne na runwayi formou afterparty. Zároveň se nudy bát nemusíte ani před začátkem dění na pódiích. Je totiž připraven bohatý doprovodný program. Po areálu budou rozmístěny stánky, kde si budete moct něco koupit, zasoutěžit, nebo dostanete něco zdarma. V Nouvelle Prague Hangaru se dozvíte spoustu informací ze světa hudby nebo politické angažovanosti. Budete si moct taky zacvičit jógu nebo zahrát na air guitar. Ve stáncích s jídlem bude k ochutnání to nejlepší ze světové kuchyně, několik druhů burgerů i spousta sladkého a to v rámci festivalu jídla Street Food Rocks.

Odpočinout si budete moct v barech, ve kterých můžete platit pomocí mobilní aplikace nebo v chill out zónách. A v horkých letních dnech jistě oceníte možnost zchladit se u osvěžovačů.

Ubytování si budete moct vybrat z různých variant. Pokud s sebou například nechcete tahat stan, můžete si jej pronajmout i se spacáky. Navíc v areálu festivalu budou k zakoupení nezbytné věci, kdybyste je náhodou zapomněli doma. Například gumáky, pláštěnku nebo sluneční brýle. V areálu bude k dispozici i Enapo stan se základními potravinami. Všechny tyto vyjmenované věci a ještě spousta dalších přispívají k pohodové a přátelské atmosféře, která na Rock For People panuje. A asi i díky tomu je tak snadné si tam najít přátele nebo třeba životní lásku. Kdo Rock for People zažije jednou, chce se tam většinou příště vrátit. Tolik zážitků jako tam totiž jen tak někde nezažijete.

Užít si festival navíc mohou bez komplikací i návštěvníci s hendikepem. Rock for People je totiž již tradičně Festivalem bez zábran. Pro vozíčkáře jsou tedy připravené vyvýšené plošiny, nájezdy, bezbariérové toalety a chill out zóny. Festival je navíc friendly i pro juniory a seniory.

Nezbývá nám tedy nic jiného, než tento Rock for People vřele doporučit a těšit se, až se tam potkáme.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.