Pixies vydali před pražskými koncerty nové EP a s ním i videoklip

Pixies | Zdroj: oficiální facebook kapely

Bostonská kapela Pixies, která vystoupí 10. a 11. října v pražské Lucerně, se rozhodla mile potěšit své fanoušky a vydala nové EP s jednoduchým názvem EP-1. To obsahuje čtyři zbrusu nové skladby. K jedné z nich, Indie Cindy, je i nový videoklip.

Kapela Pixies vznikla v roce 1985 a je označována za jednu z nejvlivnější kapel svého žánru, alternativního rocku. Skupina svého času významně ovlivnila pozdější alternativní hudbu. Například Kurt Cobain (Nirvana) řekl, že by bez Pixies vůbec nevzniklo jejich album Nevermind. Skupina se však v roce 1993 rozpadla, a tak nestihla sklidit patřičný úspěch na začátku devadesátých let, který by ji nejspíše čekal. V roce 2004 se opět dala dohromady a od té doby příležitostně koncertuje. V červnu tohoto roku Pixies oficiálně oznámili odchod zakládající členky Kim Deal. I přesto se pánové Black Francis, Joey Santiago a David Lovering rozhodli pokračovat, a zhruba dva týdny od prohlášení o Kimině odchodu vydali po necelých deseti letech novou skladbu Bagboy. Nyní pracují na albu, které má vyjít příští rok.

Nové EP se Pixies rozhodli vydat zničehonic. Je pro fanoušky malou nápovědou k tomu, jak bude vypadat studiové album. EP-1 vzniklo v Rockfieldských studiích ve Walesu. Producentem byl Gil Norton, který pracoval s Pixies už na předešlých albech Dolittle (1989), Bossanova (1990) a Trompe Le Monde (1991). EP-1 obsahuje 4 skladby. Jsou jimi Andro Queen, Another Toe in the Ocean, Indie Cindy a What Goes Boom. K Indie Cindy přidali Pixies i videoklip.

Pixies vystoupí 10. a 11. října ve velkém sále pražského Paláce Lucerna. Po vyprodání prvního z koncertů se kapela rozhodla českým fanouškům přidat ještě jeden, o den později. Na něj lístky stále jsou, a to za 990 Kč + poplatky prodejci. 


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).