Podzimní série RFP concerts přiveze do Prahy Three Days Grace i Zeal & Ardor

Three Days Grace, RfP 2017 | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

Podzimní série Rock for People concerts přiveze do České republiky pořádnou dávku muziky v podobě zvučných jmen zahraniční scény. Vystoupí Three Days Grace, Attila a Eskimo Callboy, Idles, Zeal & Ardor nebo Starset.

Koncertní sérii odstartují v Malé sportovní hale dobře známí Three Days Grace, kteří s sebou přivezou svou novou desku Outsider. Jedná se v pořadí o druhý počin kapely v čele s novým frontmanem.

V Lucerna Music Baru se následně se svou energickou show plnou nevhodných vtipů, ironie a sarkasmu představí deathcorová smečka Attila. Spolu s ní vystoupí německý metalcorový fenomén posledních let Eskimo Callboy, jehož koncerty jsou vyhlášeny neuvěřitelnou dávkou energie, trochou šílenství a živelnou atmosférou. Nespoutané kapely však slibují i dalšího hosta.

Pražský premiérový koncert pak ve Futuru odehraje skupina Idles, kterou korunoval deník Guardian na nejlepší britskou punkovou kapelu.

„Punk není mrtvý, ale je na kapačkách,” píše britský recenzent, a vyzdvihuje výjimečnost Idles: „V záplavě dobrých a horších punkových part, žijících ze zbytků bývalé slávy, se najednou objeví kapela, která ční nad různými rockovými flákači a postchillisty. Není to čistý punk, ale základní poselství – upřímnost, naštvanost a energie…”

Ve Futuru zahrají také Zeal & Ardor, kteří se díky své show na letošním Rock for People stali pro většinu návštěvníků velkým objevem. Black metal se svým laškováním se satanismem se tu v překvapivé symbióze snoubí s hudbou amerických otroků, gospelem. Letošní debutové album Devil Is Fine je označováno za jeden z nejzajímavějších a nejoriginálnějších počinů tohoto roku.

Celou šňůru nakonec uzavřou hvězdní Starset, kteří se představí v Rock Café v české premiéře.

Vstupenky lze zakoupit v předprodejní síti GoOut.

RFP concerts 

19. října              Three Days Grace – Malá sportovní hala
05. listopadu      Attila a Eskimo Callboy – Lucerna Music Bar
13. listopadu      Idles – Futurum
17. listopadu      Zeal & Ardor – Futurum
19. listopadu      Starset – Rock Café


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.