Poslední ročník legendární Warped Tour představí Sum-41 nebo Silverstein

SUM 41, Prague Sounds Good 2016 | Foto: Kateřina Postránecká, MonsterMusic

Letošní léto přinese poslední ročník legendární pop-punkové série koncertů Warped Tour. Fanoušci měli opravdu veliké nároky a i seznam kapel, které projevily zájem si naposledy zahrát na festivalu, jenž pro mnohé z nich znamenal začátek hvězdné kariéry, byl opravdu dlouhý. Nakonec vystoupí například Sum-41, All Time Low, Bowling For Soup nebo Simple Plan.

Ihned poté, co byla zveřejněna zpráva, že letošní ročník legendární série koncertů ve Spojených státech a Kanadě Vans Warped Tour, příznačně přezdívané „punk rock summer camp“ bude poslední, propukla panika. Po prvotním šoku však přišla zásadní otázka, jaké kapely by na posledním ročníku měly hrát.

Fanoušci se dožadovali možného i nemožného a vedle desítek kapel mnozí například žádali původní line-up Blink-182 s Tomem DeLongem nebo například reunion My Chemical Romance. Samotné kapely výběr organizátorům rozhodně neusnadňovaly. Právě Warped Tour se totiž postarala o definování pop-punkové a skate scény začátkem 21. století a představila světu jména, jako například Blink-182, kteří slavný festival zvěčnili ve své písni Rock Show, Sum-41, Alkaline Trio, Simple PlanMy Chemical Romance, Paramore nebo třeba i Katy Perry. Většina těchto umělců si tuto skutečnost uvědomuje a ihned projevila zájem na posledním ročníku vystoupit.

Nakonec se fanoušci mohou těšit například na Sum-41, Black Veil Brides, Asking Alexandria, Taking Back Sunday, The UsedSimple PlanSilversteinUnderoathAll Time LowBowling for SoupWe The Kings, Mayday Parade nebo 30H!3. Tím ale celá akce nekončí. Ačkoli je letošní ročník poslední, fanoušci se příští rok ještě dočkají výroční show k 25. výročí legendárního festivalu.


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...