Post-rockové legendy Mono přijedou v dubnu do Prahy s novou deskou

MONO | Zdroj: Obscure Promotion

Věhlasná instrumentální kapela Mono znovu najde cestu k tuzemskému publiku. Skladby z jejich dvacetileté diskografie spolu s novou deskou zazní 19. dubna v klubu Underdogs.

Cesta japonských Mono započala v roce 1999 a od té doby spatřilo světlo světa už devět studiových alb. Na žádném z nich se nebáli experimentovat se zvukem a vytvářeli tak plno unikátních instrumentálních songů. Díky tomu se stali inspirací spoustě post-rockových skupin. Sami svoji hudbu ale popisují jako prolnutí mnoha elementů a pocitů, sloučených do hudby.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Co nás čeká v roce 2019? Těšme se na ohnivé Parkway Drive, Muse nebo Alice in Chains

Českou republiku navštívili Mono mnohokrát, naposledy v roce 2016. Tentokrát se vrátí s novým albem Nowhere Now Here, které vyjde 25. ledna a bude obsahovat 10 skladeb, včetně již uveřejněných singlů After You Comes the Flood a Breathe. Bude to také první deska, na které se podílel nový bubeník Dahm Majuri Cipolla, protože Yasunori Takada po osmnácti letech v kapele skončil.

Mono se představí v klubu Underdodgs 19. dubna, a jako speciální hosty si s sebou přivezou Grammy oceněnou norskou rockovou formaci Årabrot a talentovanou britskou čelistku Jo Quail. Vstupenky bude možné zakoupit od 9. ledna 2019 na webu Obscure a v sítích Ticketportal a Ticketmaster.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz