DeSade na novém albu Kill Yourself místo historek o zvrhlém sexu říká, abychom se zabili

DeSade | Zdroj: facebook.com

DeSade, jeden z pánů českého horrorcore, vydal krátce před Vánoci novou řadovku s agresivním názvem Kill Yourself. Již po singlu Piju krev a poté několika posleších celé desky bylo jasné, že nám tento temný rapper přinesl své dosud nejpropracovanější sólové album.

Rapper DeSade (dříve známý rovněž jako SWD) vešel ve známost asi hlavně jako polovička horrorcore dua Sodoma Gomora, kterou tvoří spolu s Řezníkem. Má však na svém kontě i několik sólových desek. Na té nejnovější, která nese název Kill Yourself, si dal DeSade opravdu záležet.

Čtěte také: Sodoma Gomora v Brně: Cenou za přídavky jsou odhalená ňadra

Na rozdíl od předcházející Here I Cum, která se v drtivé většině týkala hlavně žen a zvrhlého sexu, vnáší DeSade na novince do textů mnohem více temnoty, nenávisti i všudypřítomného zla, které tento rapový žánr přímo vyžaduje. Zabývá se svým prokletým (a prohnilým) životem a samozřejmě se občas naveze i do české hip-hopové scény. Nebyl by to ovšem DeSade, aby některé skladby neokořenil taktéž svým cynickým humorem.

Produkce se na albu velmi vydařila a DeSade rapuje stále skvěle, snad ještě lépe než dříve. Sype jeden znamenitý bar za druhým do démonických rytmů, a není snad nic, co by se mu dalo hlasově vytknout. Zdařil se i výběr hostů – na první pohled zaujme skladba 6 Shots, ve které se potkal hned s pěti rappery (mj. se SchyzemHaadesem a pochopitelně opět s Řezníkem). Zajímavými hosty jsou taktéž Australani Butchers Harem, kteří přispěli do skladby 3 Ways of Death znamenitým growlingem.

Kill Yourself také v žádném případě není jen deskou s třemi dobrými singly a nezajímavou vatou, ale vyváženou kolekcí kvalitních skladeb. Proto je těžké jmenovat konkrétní skladby, naopak se vyplatí poslechnout si celé album a udělat si tak psychedelický výlet do DeSadova temného života.

DeSade – Kill Yourself

Seznam skladeb: Kill Yourself Intro, Kde je, DeSade the Devil, Lidé CZ, 3 Ways of Death, Morana, Piju krev, You’re All Soft, Creed of Life, Nemůžou mě vystát, 6 Shots, Už na to mrdám, Kill Yourself, 15 Years With Demons
Celkový čas: 50 minut
Vydavatelství: ZNK Productions

Hodnocení: 80 %


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 401 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky