Praha se těší na Disturbed, velikány amerického heavy metalu

Disturbed | Zdroj: facebook.com/disturbed

Americká kapela Disturbed letos slaví čtvrtstoletí své existence. Za tu dobu si vybudovala velké jméno a nemenší fanouškovskou základnu po celém světě. Již zanedlouho bude mít možnost přesvědčit české publikum, že se tak stalo zaslouženě.

Disturbed vznikli v roce 1994 v americkém Chicagu a bylo by nepřesné hodit je rovnou do škatulky heavy metalu – ve své tvorbě samozřejmě promítli mnohem více vlivů z širokého spektra tvrdé muziky. Kromě všeobjímajícího pojmu hard and heavy jim bývají přisuzovány taktéž alternativní metal a nu metal, dost možná kvůli výrazné melodice, kterou se kapela vyznačuje. První desku sice Disturbed vydali až na sklonku milénia, mohou se však pochlubit tím, že se jim pětkrát podařilo stanout na špičce žebříčku Billboard.

Čtěte také: Brutal Assault má v plánu ukázat, že je největším metalovým festivalem ve střední Evropě

Roku 2011 Disturbed ohlásili pauzu kvůli neshodám mezi členy kapely. O čtyři roky později však opět začali fungovat a vydali album nazvané Immortalized. Vloni na podzim pak vyšel nejnovější počin jménem Evolution s tour naplánovanou na letošek. České fanoušky určitě potěšilo, že kapela nevynechá ani Prahu – již 24. června svými melodiemi rozezní holešovickou Malou sportovní halu. Koncert je už bohužel vyprodaný, alespoň to však svědčí o tom, že i v srdcích mnohých českých metalistů mají Disturbed své místo.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 384 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky