Oshun ve Futurum Music Baru: Prvotřídní ženská síla

Oshun | Zdroj: facebook.com

Dvě mladé MCs, jejichž umění vykvetlo v New Yorku, se po roce vrátily do Prahy a v prostoru útulného Futurum Music Baru holdovaly pozitivní energii.

Okolo deváté hodiny, tedy původně plánovaného začátku koncertu, bylo ve smíchovském Futuru poskrovnu lidí. Díky tomu bylo však vidět, že se mezi relativní hrstkou návštěvníků nachází nemálo zářivých a moc zajímavých osobností – jak se to pro kalibr uskupení Oshun patří. Asi dvacet minut po deváté na stage přišel domácí DJ a producent děvčat Proda, který se před příchodem Niambi Thandi pokoušel stydlivé publikum trochu rozdovádět.

Rozhovor: Oshun: Jak bychom mohly nemyslet na budoucnost? Ztělesňujeme to, co má přijít

Zábrany diváků byly zprvu pevné, pořádně tančit a užívat si hudbu je pro mnohé těžké, o to více, když mají okolo sebe tolik prostoru k pohybu. Časem se však většina lidí přestala stydět a parket se vlnil jak o život. Jistě to bylo i zásluhou Niambi a Thandi, které se publikum snažily uvolnit a vytvořit velice příjemnou a přijímající atmosféru.

Během koncertu se však ukázalo, že zvuk bude menším problémem. Zpočátku byly trochu utlumené mikrofony, tento nedostatek se však do konce první písně vyřešil (i když bylo slečnám pořád trochu hůře rozumět). Co se však v průběhu moc nezlepšilo byla kvalita, kterou se rozeznívaly beaty – ty po vytáhnutí mikrofonů zanikaly ještě více. Potenciál podkladů nebyl naplněn tak, jak by mohl. Tracky tak působily trochu utlumeně a rozhodně jim chybělo trochu víc basů, které by zvukový systém jistě snesl.

Tyto drobné nedostatky však byly vyváženy všemi ostatními kvalitami setu. Ač nebyl moc dlouhý, měl jen něco přes hodinu, působil uceleně a se spoustou příjemných změn a překvapení nikdy nepřestal bavit. Rovněž bylo osvěžující vidět dvě rapperky, které vytvářejí tak duchapřítomný a jedinečný styl plný skvělých bars a přírodní energie.

Žen je v hip hopu obecně málo a ty, co jsou na výslunní, příliš spoléhají na taktiky popu a občas se jimi nechávají až příliš pohlcovat. Od Oshun by se však mnozí mohli učit, ať už jde o vztah ke své kráse a ženské sexuální energii (která z nás může vyzařovat i zpod volných kalhot a obrovského basketbalového dresu, či šusťáků a tenisek, jak holky včera předvedly), nebo poselství ve vlastní tvorbě.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.