Pražské MeetFactory připravuje dvoudenní akci plnou undergroundového death metalu

Sedimentum | Zdroj: facebook.com/SEDIMENTUMDEATH

Událost s názvem Tones of Decay se ve smíchovském MeetFactory konala již loni a letos toho nabídne ještě více. Během dvou dnů totiž na místě zahraje celých třináct kapel z Evropy i ze zámoří. Půjde v první řadě o prohnilý, ničivý death metal v podání mladých kapel, které s plnou parádou pokračují v odkaze svých praotců zakladatelů. Dotyčný žánr posouvají mnohem dále, samozřejmostí je ovšem věrnost drtivému a krvežíznivému základu.

Smíchovský dvoudenní festival Tones of Decay loni prožil úspěšnou premiéru a letos se ještě značně rozroste. O stage se totiž podělí třináct kapel ze sedmi různých zemí a dohromady jistě půjde o jedinečnou ukázku toho, kam mladá generace posunula morbidní žánr death metal. Dojde ovšem i na poctivý pohřební doom metal, který je doma především ve Finsku – zářným případem bude tamější kapela Tyranny, jež se dala opět dohromady exkluzivně pro tuto událost. Směrem do násilného pravěku návštěvníky přenesou Siege Column z amerického New Jersey, kteří si tímto vůbec poprvé zahrají nejen v Česku, ale i v celé Evropě. Našláplou příměs svižného grindcore ve svém stylu zase ukáží Of Feather and Bone z amerického středozápadu.

Čtěte také: Jihoafrická Vulvodynia naštípala klub Underdogs’ na třísky

Se svým umem se pochlubí také středočeští Mordloch, kteří po zkušenostech z jiných skupin vznikli teprve nedávno – na svém kontě mají zatím jen loňskou EP desku, tím větší ale vzbuzují očekávání. Až z Austrálie dorazí poctivě smrtící kapela Gutless, z Kanady zase misantropičtí Sedimentum a tím zástup mladých učedníků (a posouvačů) death metalu zdaleka nekončí. Akce se odehraje v pražském MeetFactory již o víkendu 15.16. září 2023 a uvítat může až 500 posluchačů.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 405 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky