Pražský Majáles mění místo konání a odhaluje hlavní hvězdy

Vypsaná fiXa na Majálesu | Zdroj: facebook.com

Pražský festival Majáles mění po pěti letech místo konání. Letos se akce uskuteční v Letňanech. Mimo to také zveřejňuje hlavní kapely pro rok 2014.

Open air festival Majáles a jeho pražská odnož mění letos místo svého konání. Ze Stromovky se přesouvá do pohodlnějších Letňan. Akce, která se bude konat 30. dubna, svůj areál ve Stromovce každým rokem zvětšovala, ale nyní nejspíš přestal stačit. ,,V Letňanech budeme na ploše třikrát větší než ve Stromovce. To nám umožní velkorysou a pohodlnou práci s prostorem a s pódii. Například jen studentské město bude letos zabírat plochu, která loni odpovídala velikosti celkového areálu Stromovky,” zdůvodňuje tiskový mluvčí Majálesu Štěpán Neubauer. Tradiční pražský Majáles tedy nabídne návštěvníkům o mnoho více místa a pohodlí v podobě sedmi venkovních a tří krytých scén v pavilónech letňanského výstaviště. Kryté haly pak nabídnou program až do ranních hodin. Organizátoři vidí v přesunu také lepší dostupnost hromadné dopravy, jelikož se výstaviště nachází přímo na konečné metra C. ,,Jakmile vystoupíte, jste rovnou u areálu, tzn. téměř půlhodinová procházka Stromovkou k místu konání odpadá,“ uvádí Neubauer. Navíc slibují posílení spojů před i po akci.

Po druhé vlně vystupujících, mezi kterými je třeba Xindl X, Skyline, PSH či Pipes and Pints, přichází organizátoři s headlinery festivalu. Oficiálně byl program zveřejněn 3. března Janem Krausem ve speciální show na YouTube. Na pražském Majálesu se můžete těšit na Tomáše Kluse, Chinaski, Horkýže slíže, Divokýho Billa, Mandrage, Mig 21, Vypsanou fiXu, Wohnout, UDG a metalové Dymytry. Mimo české hvězdy vystoupí také dva zahraniční interpreti. Tím prvním jsou angličtí The Feud a jako druhá zahraniční návštěva přijedou holandští Kensington. Dramaturg Michal Šamánek slibuje osvědčené i studentské kapely. ,,Letošní program nabízí jednak vše dobré z loňských ročníků, druhak přináší zlepšení v nemainstreamových žánrech. Dvě pódia zůstanou vyhrazena pouze studentským kapelám, kterých se opět představí minimálně patnáct.”


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.