Primal Scream vypouštějí do světa videoklip k singlu Goodbye Johnny

Primal Scream | Zdroj: facebook.com

Primal Scream vypustili do světa zbrusu nový videoklip. Tentokrát se dostalo vizuálního ztvárnění dalšímu singlu k desce More Light, houpavé retro baladě Goodbye Johnny. Klip je výsledkem spojení sil frontmana Bobbyho Gillespieho a jeho kumpána z Glasgow Alistera Mackieho. Asi nikoho nepřekvapí, že výsledek vypadá přesně podle toho.

Pokud vám jméno Alister Mackie nic neříká, zkuste dát rychlý google, který leccos napoví. Alister Mackie, známý stylista a creative director nevím, čeho všeho, je setsakra svěžím větrem v současném módním průmyslu. Kolem Primal Scream se Alister motá už nějaký ten pátek. S Bobbym Gillespiem se potkali už na konci osmdesátých let, v době, kdy Alister studoval v Glasgow vysokou a Bobbyho čekala za dveřmi Screamadelica. Přátelství, které tenkrát mezi Mackiem a Gillespiem vzniklo, vydrželo dodnes a pro Primal Scream bylo od začátku velmi významné. Byl a je to právě Alister Mackie, kdo sem tam Bobbymu a ostatním klukům z kapely spíchne nějakou tu košili nebo tričko, a díky němuž Primal Scream povětšinou vypadají, jako kdyby vypadli z fashion editorialu na téma rock’n’roll. Ale to jenom tak na okraj, zpátky k videu.

Alister Mackie se nechal slyšet, že nápad natočit pro Primal Scream klip, nosil v hlavě už delší dobu. Reálný obrys ale dostal až nedávno na koncertě Rolling Stones, kde se s ním Alister Bobbymu poprvé svěřil. Slovo dalo slovo a odtud chyběl videoklipu už jenom krůček na YouTube, a to doslova! Na to, že Goodbye Johnny je Alisterova videoprvotina, moc se s tím nemazal. Sebral partičku modelů, kteří jakoby z oka vypadli Bobbymu v jeho teenage věku a nahnal je do pamětihodného londýnského sex klubu The Backstreet bar. Tam kluky navléknul do hadrů ze svojí a Bobbyho skříně, pár hodin je točil na iPhone ve stylu jako to kdysi dělal Andy Warhol u screen testů Boba Dylana, Edie Sedgwick nebo Lou Reeda, k tomu přizval pár výstavních drag queens a dílo bylo dokonáno.

Takhle to zní jako spontánní hurá akce, která spíš než cokoli jiného musela být dobrou párty. Soudě podle výsledku ale Mackie moc dobře věděl, co dělá. Podařilo se mu totiž skloubit dohromady dvě pro jakoukoli kapelu zcela zásadní věci. Natočil atraktivní videoklip na profesionální úrovni, a to při vynaložení téměř nulových nákladů. Co víc si můžete od režiséra komerčního videa přát? Z videoklipu ke Goodbye Johnny se sice asi nestane žádná kultovka jako z klipů, do kterých kdysi Primal Scream angažovali Bobbyho spřízněnou duši Kate Moss, ale fakt je, že se na něj dobře dívá (obzvlášť holky si tentokrát přijdou na své) a  že k retro náladě Goodbye Johnny sedí dokonale.

Po spolupráci s talentovanou Rei Nadal na videoklipu k singlu 2013 je to pro Primal Scream podruhé v krátké době, co k výrobě videoklipu přizvali člověka ze světa módy. Ačkoli jsou obě videa naprosto rozdílná, sdílejí určitou estetiku, která je jim společná a díky které videoklipy Primal Scream vždycky snadno rozpoznáte a zapamatujete si je. Svým způsobem je škoda, že kapelu podobně silným videem nepodpořily větší pecky z desky More Light jako Culturecide nebo Relativity, které v tomhle směru skrývají podstatně větší potenciál, ale kdoví, třeba zase Alister Mackie dostane nějaký nápad a ještě na ně přijde řada.


Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.