Přišel očekávaný a přesto velmi smutný přesun festivalu Brutal Assault

Brutal Assault 2019 | Foto: Kateřina Postránecká, MonsterMusic

Festival Brutal Assault mohl být již po celé čtvrtstoletí hlavním letním zážitkem tisíců metalových fanoušků, potkal ho však stejný osud jako jiné velké akce. Současná situace je neslučitelná s hladkým průběhem desítek koncertů, jež se měly uskutečnit v pevnosti Josefov poblíž Jaroměře. Program Brutalu 2020 se kompletně přesouvá na náhradní termín v srpnu 2021.

Festival Brutal Assault každým rokem láká na čím dál tím větší metalová esa a letošní ročník měl být skutečným vrcholem, neboť se akce měla uskutečnit již po pětadvacáté. Tisíce posluchačů tvrdé muziky během roku sledovaly stále další kapely, které měly být součástí programu. Letos budou naneštěstí ochuzeni o řadu věhlasných interpretů napříč všemi subžánry metalu – od blackových MayhemDark FuneralCradle of Filth nebo Kvelertak po virtuózního sólistu Devina Townsenda, metalcorové As I Lay Dying či celé zástupy technických death metalistů. Mezi nimi zaujali především Cattle DecapitationBaestBloodbathAsphyx nebo Gatecreeper.

Čtěte také: Černé na bílém: Colours of Ostrava se přesouvá na rok 2021

Mnozí se těšili také na japonskou kombinaci grindcore a noise v podobě kapely Melt-Banana, kvalitní kus progresivního metalu v pojetí norských Leprous nebo na praotce black metalu, dánské Mercyful Fate. Všechny ty skvělé kapely společně s dalšími radostmi, které josefovský areál nabízí, budou bohužel k dispozici až v náhradním termínu příští léto. Brutal Assault 2021 proběhne mezi 10.14. srpnem. Organizátoři oznámí další novinky (zejména co se týče vstupenek) v pondělí 11. května a budou v mezičase pracovat na zvelebování josefovské pevnosti.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 331 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky