Rakouští post-blackeři Harakiri for the Sky míří do pražského Futura

Harakiri for the Sky | Zdroj: facebook.com/HarakiriForTheSky

Rakouská kapela jménem Harakiri for the Sky za nevlídných časů zuřící pandemie přesunula svou evropskou tour až na začátek nadcházejícího roku. Věnuje se dynamické směsi black metalu a post metalu, kterou obohacuje o hardcore prvky. Již 27. ledna ji doveze i do pražského Futura; o večer plný intenzivní muziky i nálady se kromě nich postarají také švýcarští Schammasch a němečtí Groza.

Rakouští Harakiri for the Sky hrají od roku 2011 a přestože mají na svědomí už sedm řadových desek (včetně letošního dvojího počinu), kvalita skladeb se po celou dobu drží na znatelně vysoké úrovni. Jediným rozdílem je lehký posun od těch nejtemnějších ploch znázorňujících závislosti a sebevražedné tendence k atmosférické procházce hlubokým hvozdem za svitu luny, intenzita vyjadřovaných emocí je však neméně vysoká. Ve zkratce je skupina pro evropský svět post-black metalu asi stejně významná jako Wolves in the Throne Room pro ten americký.

Čtěte také: Pražského Futura se zmocnili Wolves in the Throne Room, Incantation a Stygian Bough

Harakiri však nebudou těmi jedinými, kterých se návštěvníci smíchovského Futura dočkají. Výživný set bezpochyby přinesou i spirituální, avantgardní blackaři Schammasch, kteří dorazí ze Švýcarska a kteří se kromě moře kreativity a moderního zvuku mohou pochlubit rovněž hned třemi vokály ve své sestavě. Třetí kapelou bude bavorská Groza, která oproti původním plánům nahradila Portugalce jménem Gaerea. Jejich němečtí souputníci nicméně přinesou pravověrně nařachaný black metal plný mizantropie a vůbec nevadí, že si mladá skupina stále hledá svoji tvář a zatím jen pracuje s přístupy slavnějších kolegů. Večer plný moderního evropského black metalu proběhne již 27. ledna 2023 v pražském Futurum Music Baru.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 384 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky