Reggae, punk a metal. Že to nejde dohromady? Skindred vás přesvědčí o opaku

Skindred | Zdroj: facebook.com/skindred

Skindred si v létě podmanili české fanoušky na festivalu Mighty Sounds. Nyní chystají nové album Kill the Power. Vy z něj můžete ochutnat novinku Ninja.

Kapela vznikla v roce 1998 v anglickém Newportu kolem zpěváka Benjiho Webbea, který je původem z Jamajky. Benji vyrůstal v rytmu reggae a RnB, velmi ho však fascinovaly tvrdé kytary a punk. A tak jednoho dne opustil rodnou zemi, přestěhoval se do Velké Británie a rozjel hudební projekt, v němž chtěl uspokojit hudební vášeň svých předků, ale taktéž i svou touhu po punku a metalu. Tento projekt nazval Skindred, jehož tvorbu pak popisuje jako raggametal. Pro ty, kteří tento styl nedokáží uchopit, představte si kapelu Korn, jak hraje reggae, anebo opačně Boba Marleyho, jak řve a mlátí kytarou o zem. První album Babylon, které vyšlo v roce 2002, nemělo žádné velké ohlasy. Ty nastaly až poté, co se této desky ujal americký label Lava Records. Skindred se stali ohromnou senzací a byli přizváni jako předkapela již zmíněným Korn. Následovaly ještě desky Roots Rock Riot, Shark Bites and Dog Fights a zatím poslední deska Union Black vydaná v roce 2011.

Skindred nehrají pouze mix třech hudebních stylů. Do posledního alba se jim podařilo propašovat i prvky dancehallu a drum and bassu. O to více znělo moderněji a zajímavěji. Nově chystaná deska Kill the Power nebude jiná. O tom se můžeme přesvědčit i u nového singlu Ninja. Opět jsou zde cítit tvrdé kytarové rify, punková jednoduchost i reggae zpěv. Do toho všeho jsou zasazené prvky DnB s trochou dubstepu. Celkový dojem z nového singlu je více než dobrý. Fanoušky této kapely může pouze rozesmutnit fakt, že nové album kapely vyjde až 27. ledna 2014. Ti hodně nedočkaví si jej mohou předobjednat na oficiálních stránkách kapely. I tak to bude dlouhé čekání.

Kapela má na podzim a v zimě naplánováno evropské i světové turné. Bohužel nemají ve svém programu zahrnutou Českou republiku. Nejblíže k nám zahrají v hlavním městě Rakouska, Vídni, a to 7. listopadu. Také se na jejich show můžete dojet podívat do německých měst jako je Mnichov, Berlín a mnoho dalších. Jelikož bude kapela cestovat i přes naše území, šušká se, že by zde mohli udělat zastávku a potěšit tak české fanoušky, kterých je po letním vystoupení na festivalu Mighty Sounds celá řada. Můžeme tedy jen doufat, že se to podaří, protože jejich show jsou už teď zapsány do dějin koncertů zlatým písmem.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.