Řezník se na konci března důrazně přihlásí o slovo

Řezník | Zdroj: facebook.com/reznikrap

Řezník a jeho label ZNK jsou synonymem k tvrdému žánru horrorcore, pro nějž jsou typické špinavé beaty a drsný rap o odvrácené stránce lidstva. Že je Řezník pánem svého žánru, dokázal již na poměrně velkém množství desek a nyní se to chystá udělat znovu. K tomu se dá očekávat nové album kapely Sodoma Gomora a také sólová deska DeSada, jenž Sodomu s Řezníkem tvoří.

Řezník (vlastním jménem Martin Pohl) je skutečným renesančním člověkem, neboť se kromě plodné hudební kariéry dlouhodobě věnuje také točení filmů, tvorbě videoher a kreslení Mártyho frků. Největší renomé si ovšem vydobyl jako ztělesnění českého horrorcore, který již na konci března obohatí hned o dvě nové desky. Jedna bude klasickou řadovkou s názvem Straight Outta Sklep, druhá pak kratší EP deskou, na které si rapper vyzkouší svět temného trapu. Ta ponese jméno Traumaplan. Z obou desek je zatím k poslechu (a ke zhlédnutí) po jednom songu – ty se (dle očekávání) velmi vydařily jak po hudební stránce, tak po stránce vizuální.

Čtěte také: Řezníkův horrorcore neomrzí: Koňská dávka vynalézavých bars a silných beatů na nové desce je toho důkazem

Z Traumaplanu vyšla titulní skladba, která je vybavena neobvykle propracovaným vizuálem a která nám Řezníka představuje v nezvyklé rapové poloze, jež by měla být totožná pro všechny přítomné songy. I přes kratší délku desky najdeme na Traumaplanu dva hosty – jedním je Haades, Mártyho soukmenovec ze ZNK, a druhým Ouija Macc, temný americký rapper. Ze Straight Outta Sklep můžeme zatím vychutnávat píseň Děvky musej škemrat. V jejím klipu se objevují herci (i neherci) z Řezníkova posledního filmu, tedy z teenage komedie Párty Hárd. Obě desky vyjdou 30. března.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 387 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky