Rock for People 2016 přináší řadu aktualizací!

Anti-Flag | Zdroj: facebook.com

Nedávno jsme na našem webu zmiňovali kapely, které navštíví letošní ročník festivalu Rock for People, to ovšem nebylo zdaleka vše, co si organizátoři připravili. Takže, na co se můžeme těšit dál? 

ANTI-FLAG jsou určitě velkým lákadlem, protože tato americká punkrocková kapela, která započala své fungování už na přelomu devadesátých let, má za sebou mnoho velkých festivalů a úspěšných písní.
Hráči počítačových her jistě nastraží uši u písní Broken Bones a This Is The End, které se objevily ve dvou ročnících série NHL.

Dalším velkým lákadlem, hlavně pro mladší posluchače, jsou američtí Our Last Night, hrající melodický post-hardcore.
Tato kapela se dostala do podvědomí posluchačů zejména díky cover verzím popových písní, které se nesly v tvrdším duchu. Po velkých úspěších na internetu se kapele podařilo vydat spoustu vlastních písní, které předčily ve sledovanosti i veškeré jejich covery. Jejich zatím poslední, páté studiové album Younger Dreams je jasným příkladem toho, jak se bude kapela dále vyvíjet.

Turbowolf jsou dalším přírůstkem do line-upu festivalu. Tato americká kapela, která hraje už skoro deset let, je známá především díky jejich energickému rocku, který rozhýbe i to největší dřevo v publiku.

Tohle ale není zdaleka vše, na co se můžeme v rámci jména Rock for People těšit. Jak je totiž velice příjemným zvykem organizátorů, už poněkolikáté připravili samostatné koncerty.
6. dubna se v pražském klubu Roxy představí velice zajímavý britský zpěvák King Charles. Žánr, který reprezentuje, je stěží určitelný, ovšem odborníci si dovolí tvrdit, že se jedná o alternativní pop folk smíchaný se surf rockem.

Další samostatný koncert se uskuteční 19. června, kdy vystoupí kapela The Heavy, hrající kombinaci rocku, soulu, r’n’b a to vše pěkně v retro kabátku. Pokud si myslíte, že jste o této britské kapele nikdy neslyšeli, doporučujeme poslech, například písně What Makes A Good Man?, která vám kapelu představí v tom nejlepším světle!


Napište komentář

Filip Neminarz
O Filip Neminarz 13 Článků
-Jsem student grafického designu -Je mi 20 let -od hudby se odvíjí skoro celý můj život -hraji na několik hudebních nástrojů, z toho nejdéle na kytaru (cca 10 let) a bicí (3 roky) -mimo hudbu patří mezi mé koníčky focení, psaní a sledování filmů (čím starší a hororovější, tím lepší ) -mezi mé nejoblíbenější interprety patří: Blink 182, Sum 41, Foo Fighters, Metallica, Pantera, Misfits, Avenged Sevenfold, Slipknot, AC/DC, Motörhead, Bullet for my valentine, A day to remember, Four Year Strong, Bloc Party, Trivium, Rise Against, Five Finger Death Punch, Avatar, Bring me the horizon (pouze jejich nejnovější dvě desky) a z jiného soudku, Eminem, Johnny Cash, Karel Kryl, Jarda Nohavica .. to je skok, co? :)