Rock for People 2022 přiveze Biffy Clyro, Green Day a Royal Blood

Green Day | Zdroj: facebook.com/GreenDay

Rock for People patří mezi tuzemské festivalové stálice a každým rokem se pochopitelně snaží přivézt co možná nejžádanější představitele rockového žánru. Pořadatelé již nyní lákají návštěvníky poctivým zástupem headlinerů ročníku 2022, který by měl být doposud nejhvězdnější a nejvelkolepější, a to v čele s Green Day, Royal Blood a Biffy Clyro.

Ze seznamu již potvrzených účinkujících bezmála přechází zrak, neboť se v něm nachází řada rockových hvězd toho nejvěhlasnějšího typu. V první řadě jde bezpochyby o zasloužilé kalifornské punkáče Green Day, dále o skotské rockery Biffy Clyro a také o americké Fall Out Boy, kteří jsou nakročení k líbivým popovým melodiím. O poznání tvrdší náladu pak přinesou Američani Weezer a nudit nebudou ani písničkově punkoví Sum 41 z Kanady.

Čtěte také: Rock for People Hope 2021 završila show švédských The Hives

Na své si bezpochyby přijdou i milovníci metalcore, a to zejména díky kapele August Burns Red z Ameriky. Zde však soupis světoznámých kapel ani zdaleka nekončí – zahrají rovněž Of Mice and MenThe Pretty RecklessRoyal Blood či Black Veil Brides. A že se pořadatelé nebojí ani tvrdšího hip-hopu, dokazuje účast nizozemských horrorcorerů Dope D.O.D.Rock for People 2022 se uskuteční mezi 15. a 18. červnem.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 409 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky