Rock for People doplňuje line-up o výběr domácí klubové scény a speciální sety

John Wolfhooker | Zdroj: Rock for People

Zahraniční interprety jsme dostali již v adventním kalendáři před Vánoci, nyní nám RfP servíruje kvalitní a svěží česká jména, co první červencový víkend zamíří do Hradce Karlové.

Velká pódia RfP už neslouží jen největším zahraničním hvězdám jako Manic Street PreachersBring Me The Horizon, nebo Rudimental. Letos pohostí i indie-popové I Love You Honey Bunny, kteří zahrají se smyčcovým triem a dalšími speciálními hosty z jiných kapel, a rozhodně nebudou jediní, co se na hlavních stageích ukážou.

Skywalker svojí premiéru na velké stagei zvládli dva roky zpět na výbornou a momentálně slaví úspěchy i v zahraničí, což dokazuje i nová spolupráce s vyhlášenou bookingovou agenturou Avocado Booking. Sunset Trail zase mají na svém kontě několik tour v zahraničí a předskakování kapelám, jako jsou třeba Papa Roach. Myslím, že tyhle kapely rozhodně na velkou stage patří a jsem rád, že si na ní zahrají právě na našem festivalu,“ říká Filip Štancl z organizace festivalu.

Čtěte také: Metalový nářez nebo taneční party? Na Rock for People není nic nemožné

Návštěvníci se mohou těšit na víc než 40 vstupů zastupující rock, indie, metal, hardcore a electro. Pár interpretů zahraje své skladby v nezvyklém kabátě. „Chceme, aby se domácí kapely v programu často neopakovaly. Výjimku budou tvořit ti, kteří se představí s akustickými nebo speciálními rozšířenými sety. Chceme tím na maximum využít potenciál tuzemské klubové scény, která nabízí velké množství kvalitních interpretů srovnatelných se zahraničními,“ vysvětluje Štancl. V upravené podobě se představí například John Wolfhooker, From Our Hands, The Drain nebo Donnie Darko.

Již dříve byly z české hudební scény oznámené kapely Mig 21, Cocotte Minute, Acute Dose a Vypsaná Fixa ve spolupráce s Pražskou komorní filharmonií.

Nepromeškejte dávku tvrdé zábavy, která bude na Rock for People probíhat od 4. do 6. července 2019 ve festivalovém areálu letiště Hradce Králové. Předprodej vstupenek probíhá v síti GoOut.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.