Rock for People ohlásil další headlinery

Chase and Status | Zdroj: facebook.com

Fanoušci festivalu čekali delší dobu na první nahlášené kapely, čekání se začíná vyplácet! Ve dnech 3. – 5. července vystoupí na královéhradeckém letišti drum’n’bassová legenda a vzácná návštěva z Nového Zélandu.

Chase and Status jsou momentálně nejvyhledávanějším seskupením na taneční a drum’n’bassové scéně. Jejich vystoupení jsou známá díky laserové a světelné show, kterou doprovází i velkolepé projekce. To vše je samozřejmě doplněno o prověřené hity z celé dosavadní diskografie. Saul “Chase” Milton a Will “Status” Kennard, taková jsou civilní jména DJs, kteří se dali dohromady během studií v roce 2003. Jejich drum’n’bassové mixy si hned získaly na oblíbenosti a jejich popularita raketově stoupala. Debutové album More Than Alot předbíhalo nesčetné množství singlů a remixů, až tato deska však odstartovala ten pravý boom, kdy se známost Chase and Status rozrostla po celém světě. Poslední nahrávka je z loňského roku, nese název Brand New Machine a jen potvrzuje kvalitu této elektro ikony.

Kapela spolupracuje i s mnoha dalšími umělci, jakými jsou například Plan B, Example, Snoop Dogg a mnoho dalších hvězd světové velikosti. Vystoupení Chase and Status můžete zažít ve dvou verzích, první je DJ set a druhá je živá verze. Na Rock for People budou mít návštěvníci možnost vidět Chase and Status Live, což je dle celosvětových recenzí opravdu nezapomenutelný zážitek. A ten samý můžeme čekat i v létě na letišti v Hradci Králové.

Z novozélandského Aucklandu do České republiky přiletí nazí a slavní neboli The Naked and Famous. Tento prapodivný název vznikl díky trip-hopovému velikánovi Trickymu, ten se v jedné ze svých písní posmívá nad kultem celebrit, kde chce být každý, dle jeho slov, nahý a známý. Kapelu je nesnadné zaškatulkovat do zajetých hudební kolejí, proto ji jedni zařazují pod elektro, indie a pop, druzí mluví o post-punku osmdesátých let. Nač tuto kapelu takto řadit, když si získala tak velký obdiv jak ve své rodné zemi, kde patří mezi největší hvězdy, ale také po celém světě.

Základem této pětičlenné skupiny je zpěvačka Alisa Xayalith, kytarista a zpěvák Thom Powers a zvukař a klávesista Aaron Short. K nim se pak přidal basák David Beadl a bubeník Jess Wood. Do širšího povědomí posluchačů se The Naked and Famous dostali v roce 2010 díky hitu Young and Blood. Ten ihned zaútočil na Novém Zélandu na první místa v hitparádách a společně dalším singlem No Way se dostal na soundtrack k filmu The Art of Flight, který se stal modlou všech milovníků snowboardu. The Naked and Famous už odehráli koncerty téměř po celém světě, do Česka přijedou i s novou deskou, která vyšla loni v září a nese název In Rolling Waves.

Mezi dalšími nahlášenými kapelami letošního ročníku Rock for People jsou například Biffy Clyro, Asian Dub Foundation, Molotov Jukebox, Tom Odell, We Came As Romans či Emmure; mnoho dalších bude ještě následovat. Lístky jsou v předprodeji na speciálním serveru ticketsforpeople za aktuální cenu 1390 korun. Tato cena vstupenek je však pouze v rámci limitované edice 5000 vstupenek, po vyprodání bude lístek o stokorunu dražší.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.