Sledujte Arctic Monkeys a jejich video verzi Arabelly

Arctic Monkeys | Zdroj: facebook.com

Arctic Monkeys v loňském roce zabodovali s deskou AM, kde mohli. Prestižní britský magazín NME ji umístil na první příčku v žebříčku nejlepších desek roku 2013 a podobně tomu bylo i v dalších anketách.

Singl Arabella není možná tím nejlepším, co na aktuální desce AM najdete (upřímně řečeno se dá v klidu pustit jedním uchem tam a druhým ven), přesto si vysloužil vlastní videoklip. Parta ze Sheffieldu se v něm drží zajetého black & white vizuálu, který v poslední době tak ráda používá. Koneckonců, není se klukům co divit. Černobílým shootingem nikdy nic nezkazíte a navíc díky němu u průměrného diváka snadno navodíte pocit, že sleduje něco umělecky pojatého a daleko rock’n’rollovějšího, než co vídá obvykle. Dobrý způsob, jak zvýšit obrat…

Klipy Arctic Monkeys nemají s uměním pranic společného. Videoztvárnění nahrávek jako One For The Road nebo starší R U Mine? nejsou ničím jiným než dobře zacíleným prodejním artiklem. Naštěstí se ale ani ničím víc být nesnaží, a tak se na ně kouká docela příjemně. V novince kapela opět demonstrovala svůj pozitivní vztah k večírkům a alkoholu, které jsou jejím hlavním tématem. Zatímco klip k singlu Why’d You Only Call Me When You’re High byl pojat jako úsměvné ohlédnutí za nočním alko-výletem zpěváka Alexe Turnera a One For The Road byl o pití před řízením, Arabella zavedla Artic Monkeys do motorkářského baru, kde se hraje, chlastá a prohání ženský. Sledujte, jak to Arctic Monkeys šlo.


Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.