Rock for People oznamuje třetího headlinera, příští rok přivítá také The 1975

The 1975 | Foto: Michael Klemm, MonsterMusic

Fanoušci indie-rocku se mají na co těšit. 27. ročník festivalu Rock for People mezi svými headlinery přivítá i proslulé britské uskupení The 1975, čtveřice v čele se zpěvákem Mattym Healym se tak v červnu příštího roku v Hradci Králové připojí ke jménům jako Muse či Slipknot.

Festival Rock for People oznámil vystoupení The 1975 jako v pořadí třetího headlinera příštího ročníku. Britská kapela tak bude tvořit hlavní součást sobotního setu festivalu, jehož očekávaný 27. ročník organizátoři označují za vůbec největší v historii. „Rýsuje se nám hodně nabitý ročník, takový, který tu ještě nebyl,“ komentoval očekávaný lineup ředitel festivalu Michal Thomes s tím, že odhalení čtvrtého headlinera bude následovat v již tradičním adventním kalendáři.

ČTĚTE TAKÉ: Rock for People 2023 oznamuje první dva headlinery, Muse a Slipknot

The 1975 přijedou do České republiky představit své letos vydané album Being Funny In A Foreign Language. Pátá řadová deska z dvě dekády trvajícího působení kapely oslavuje samotné počátky její existence, přičemž zároveň reaguje na dva roky pandemie a s tím spojené izolace. Čeští příznivci skupiny si budou moci užít její první tuzemský koncert od roku 2017, kdy se The 1975 ukázali v pražském Foru Karlín – rok poté, co na Rock for People vystoupili poprvé.

Nadcházející ročník festivalu se uskuteční od 8. do 11. června 2023 v hradeckém Parku 360. Vedle Muse, Slipknot a The 1975 na něm vystoupí celé spektrum světově známých jmen, včetně metalcorových Architects, kanadských rockerů Billy Talent, rap-rockových Hollywood Undead či britské senzace Nothing But Thieves. Současná edice vstupenek je v prodeji v síti GoOut.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 296 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.