Roudnická kapela Demencia Mortalis se chystá do studia

Demencia Mortalis | Zdroj: www.facebook.com

Metalová kapela Demencia Mortalis, v možném překladu Smrtelná slaboduchost, chystá pro své fanoušky nové album. Zároveň s ním i koncerty, které se ponesou v duchu tohoto právě připravovaného alba.

Severočeská metalová stálice Demencia Mortalis připravuje novou desku s názvem The End is Night. Materiál na novinku byl chystán celé čtyři roky. Celkově se mohou fanoušci těšit na devět skladeb, které budou pod taktovkou producenta a zvukaře Tomáše Kašpara. Přebal nového alba se bude honosit grafikou pražského avantgardního malíře Sandra Dragoje. Tempo kapele udávají tito členové: Kuba ‘Charon’ Šimral (bicí), Kuba ‘Zelior’ Knotek (kytara), Kuba ‘Nosál’ Nosek (basa), Hana ‘Ari’ Stratinská (klávesy), Lukáš ‘Comatt’ Smetana (kytara), Monika ‘Monča’ Kafková (zpěv), Vojta ‘Jatic’ Nosek (smyčce) a Miloš ‘Headbanger’ Tollar (zpěv). Domovským městem Demencie Mortalis, která hraje mix symfonického metalu s doomem či gothicem, je Roudnice nad Labem. Kapela má na svém kontě již tři nahrávky, přičemž tou poslední je mini album The Forgottene z roku 2009.

Formace se nyní snaží všemi možnými cestami získat finanční prostředky na natáčení skrze nově vzniklý hudební portál Vivala. Podle slov zpěváka kapely Miloše Tollara mají stránky ambice stát se českým konkurentem zahraničního Bandcampu. Jsou zde nabídnuty ke stažení dvě předprodukční verze skladeb z chystaného alba za symbolickou cenu 27 korun.

Kapela zasvětila novince také svůj koncertní repertoár. Playlist sestavený výhradně z The End is Night skupina poprvé představí 19. října v kladenském hudebním klubu Poldfolk. 25. října pak vystoupí v lovosickém rockovém Gambrinus klubu. Cena vstupenek na oba koncerty je shodná, tedy 100 korun.

 

 


Napište komentář

Jaroslav Štěrba
O Jaroslav Štěrba 49 Článků
Jsem člověk, který má rád hudbu z jakékoliv stránky. Ale moje srdce táhne k elektronické hudbě, a to především k house. Prozatím jsem studentem České zemědělské univerzity. Nyní studuji inženýrský obor - Udržitelný rozvoj biosféry. Mezi mé koníčky patří Djing, hudba, tanec, kamarádi, volejbal, plavání.