Royal Blood vydali klip Out of the Black aneb Brutální zajíc na benzínce

Out of Black od Royal Blood | Zdroj: youtube.com

Kapela Royal Blood vydává videoklipy jako na výrobním pásu. Nyní se ho dočkala slavná skladba Out of the Black. A nejde o žádný stereotyp.  

Britská dvojice Royal Blood od loňského vydání debutové eponymní desky sklízí jeden úspěch za druhým. A není divu, vždyť pouze dva hudebníci dokážou vyprodukovat zvuk, jako kdyby hrála celá kapela. Ben Thatcher sedí za bicími, Mike Kerr se stará o ten zbytek. Tedy o vokály a hlavně o zvuk kytary i baskytary zároveň. Dohromady posluchačům servírují styl pohybující se mezi grunge a garage rockem. Nápadně to připomíná rané začátky Muse.

A úspěch nesbírají jen za muziku. V lednu byl oceněn organizací Art Vinyl přebal jejich debutu, coby nejlepší cover roku 2014.

Čtěte také: Nový objev MIRAI představuje klip Dítě robotí

Nyní vydali Royal Blood navíc další videoklip. V tomto směru jsou též velmi produktivní, jelikož do světa vypustili klipy už k půlce skladeb z loňské desky. Nyní je to k natolik opěvované písni Out of the Black. Ovšem animovano-hraný klip působí spíše jako reklama na čokoládovou tyčinku než jako klip k písni.

Ve videu se prolínají scény animované se scénami hranými, ve kterých jsou mimozemšťané převlečení za maskoty zajíce, srdce, dýni či zmrzlinu. Přes neúspěch policistů a speciálních agentů je nakonec porazí obyčejný prodavač benzínové pumpy, který si chce pouze vychutnat svou čokoládovou tyčinku. Klip připomíná svými brutálními scénamy skoro díla Marilyna Mansona. Ostatně, na výsledek se podívejte sami. O Royal Blood zkrátka ještě určitě dlouho uslyšíme.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.