Showcase festival Nouvelle Prague odtajnil první jména a část programu

Ocenění The Great Escape | Zdroj: pořadatel akce

Mezinárodní hudební showcase festival Nouvelle Prague, který svým loňským prvním ročníkem získal ohlas nejen doma, ale i za hranicemi a jehož druhý ročník proběhne na podzim ve dnech 7. a 8. listopadu znovu v areálu smíchovského pivovaru Staropramen, oznámil první jména a konkrétní body programu.

Showcase festival je v České republice zatím stále poměrně nový formát hudební akce, která umožňuje talentům získat pozornost hudebních fanoušků, médií, ale také profesionálů. Ti vůbec nejzajímavější z nich mohou získat exkluzivní smlouvy na zastupování od světových labelů nebo pro hudební vystoupení na významných pódiích. V loňském roce se to na Nouvelle Prague podařilo kupříkladu rockové kapele Money for Rope od protinožců, která sklidila nadšené reakce mezi zástupci významných evropských festivalů. Díky prezentaci na Nouvelle Prague se Money for Rope letos vrátili na starý kontinent, aby tu absolvovali turné po festivalech a klubech. Kapelu začal zastupovat jeden z nejvýznamnějších evropských agentů Steve Zapp z ITB. Money for Rope proto mají obrovské šance dostat se na výsluní a tuzemští fanoušci ji budou mít možnost vidět na letošním ročníku královéhradeckého Rock for People.

Zásadním úspěchem Nouvelle Prague je fakt, že na letošním The Great Escape festivalu obdržel ocenění za Nejlepší nový showcase festival ve světě a díky tomu získal i významnou pozornost hudebních profesionálů. Ti projevili zájem o účast na letošním ročníku, který velmi rychle získal vynikající reference, ale také je to zatím jediný showcase festival s orientací na zámořské kapely, které chtějí dobýt Evropu.

Mezi prvními potvrzenými panelisty podzimního Nouvelle Prague je tak například Rob Challice, ostřílený agent renomované Coda Agency, Nick Hobbs, majitel největší boxingové agentury ve východní Evropě Charm Music, Anthony Jouet, spoluzakladatel Fource Entertainment, John Robb, vlivný britský hudební novinář, který jako první udělal rozhovor s Nirvanou a jemuž je přisuzován vznik slova britpop, Dan Panaitescu, který bookuje Sziget, Volt a Balaton Sound, Glenn Dickie z exportní agentury Sounds Australia, ale svoji účast znovu potvrdil i jeden z nejvýznamnějších loňských delegátů Martin Elbourne, který byl přes dvacet let hlavním dramaturgem Glastonbury festivalu a dodnes tam zajišťuje dvě pódia.

Známá je též první část diskusních panelů letošního ročníku. Hudební odborníci, muzikanti, ale i fanoušci, kteří se o hudbu a vše kolem ní zajímají hlouběji, budou letos moci diskutovat mimo jiné na témata Autorská práva v době online, Festivalová abeceda pro začátečníky i pokročilé, Booking stokrát jinak nebo Podpora pro hudbu a kulturní projekty. Na finálním programu konference se stále pracuje, v nejbližší době budou oznámena i jména prvních vystupujících interpretů na festivalové části Nouvelle Prague. Ta budou zajímat především fanoušky zaměřené na objevování nových hudebních trendů a kapel.

Delegátské pasy na konferenci je možné zakoupit prostřednictvím nouvelleprague.com. Registrujte se do 31. května za 990 korun, od 1. června pak za 1190 korun. Cena vstupenek na festivalovou část bude oznámena současně se zveřejněním prvních jmen festivalového line-upu.

 


Napište komentář