Skladatel Elia Cmíral uvedl v Praze hudebně-vizuální dílo inspirované celosvětovou krizí

Elia Cmíral | Foto: Martin Bambušek

Mezinárodně oceněné české hudebně-vizuální dílo 4 Prague Poems of Altered Minds 2020, které je inspirováno celosvětovou krizí, rozpadem hodnot a reflektuje posun lidské mysli, ale i celosvětovou a osobní krizi umocněnou pandemií Covid-19, bylo v kompletní podobě živě uvedeno v Praze. Ve světové premiéře v originálním provedení smyčcového souboru Epoque Quartet s elektronickou složkou spolu se synchronizovanou projekcí obrazové části díla v historických prostorách pražského Opera dílo osobně uvedl Soundsgate skladatel a režisér Elia Cmíral.

„Jsem velmi rád, že se dílo setkalo s tak skvělou odezvou u obecenstva, včetně diskuze na konci. Epoque Quartet zahráli opravdu výjimečný koncert. Ještě jednou děkuji skvělému týmu Soundsgate za produkci a všem partnerům za podporu. S 4 Prague Poems of Altered Minds 2020 aktuálně budeme mířit na světové festivaly krátkých filmů, nemám pochybnosti, že celé dílo bude minimálně stejně úspěšné jako loni realizovaná první část,“ komentuje nedělní premiéru skladatel a režisér Elia Cmíral.

Čtěte také: VIDEO: Experimentální projekt Altered Mind of 20-20 odhaluje nejskrytější lidské emoce v době pandemie covid-19

4 Prague Poems of Altered Minds 2020 je unikátní audiovizuální dílo Soundsgate skladatele Elii Cmírala. První část úspěšného projektu byla realizovaná v roce 2020 a její hudba byla poté uvedena a oceněna za originální hudbu, sound design, film a režii na desítkách zahraničních filmových festivalů napříč světem.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 282 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.