Festival Sziget představil první část programu pro příští rok. Přijedou Arctic Monkeys nebo Lewis Capaldi

Lewis Capaldi - SaSaZu, 2019 | Foto: Adam Helma, MonsterMusic

Populární evropský festival Sziget láká hudební fanoušky na rok 2022. Mezi prvními oznámenými jmény jsou Dua Lipa, Arctic Monkey nebo Kings of Leon.

První ohlášení headlineři z Anglie Arctic Monkeys chystají na příští rok nové album, které právě maďarskému publiku budou moci představit. S velmi kriticky i fanouškovsky úspěšnou deskou Future Nostalgia z loňska zaujme pak druhá headlinerka Dua Lipa. S rock’n’rollovou energií je doplní Kings of Leon. Další umělci z více než čtyřiceti jmenného seznamu budou například Lewis Capaldi, Alan Walker, Bastille, Jon Hopkins, Sigrid, slowthai, Little Simz, Yung Lean, Princess Nokia nebo Inhaler.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Hudební dokumenty, které byste letos neměli minout

Sziget každý rok vítá stovky tisíc návštěvníků a jeho cílem je přivést během 6 dní ta největší hudební jména z nejrůznějších žánrů. Hudební a kulturní festival se odehrává na Ostrově svobody v centru Budapeště a každoročně nabízí jedinečnou kombinaci koncertů, uměleckých programů, představení, besed a mnoho dalšího. Tentokrát se odehraje po dvouleté covidové pauze.

Sziget se bude konat v Budapešti 10. – 15. srpna 2022. Kromě celofestivalových permanentek jsou nyní v prodeji také varianty pro třídenní návštěvu. První vlna vstupenek je již v prodeji a najdete ji na oficiálních stránkách festivalu.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 244 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz