Kolektivní black metalová tour bude mít v ČR hned tři zastávky

Belphegor | Zdroj: Obscure Promotion

Pod hlavičkou Black Rituals se spojilo hned pět metalových kapel a ještě k tomu z několika různých zemí. Sérii společných koncertů spolu právě prožívají kapely Belphegor a Batushka s tím, že je podporují ještě skupiny Diabolical, Impalement a Almost Dead. V Česku bude toto unikátní spojení ke slyšení hned třikrát, a sice v Praze, Jaroměři a Ostravě.

Rakouská blackened death metalová kapela Belphegor je z pětice bezpochyby nejproslulejší, a to i přes to, že mimo svou domovinu poprvé zahrála až po deseti letech své existence. Od té doby se jen zvyšuje počet jejích fanoušků po celém světě a v současnosti skupina spolupracuje s labelem Nuclear Blast, což je snem snad každého metalového muzikanta. Druhou kapelou na tour bude polská Batushka, která je naneštěstí nechvalně známá i vnitřními rozpory a soudními tahanicemi o název. Významná je však samotná hudba, která pomocí black metalu s nádechem doomu představuje svět pravoslavé liturgie, což je samo o sobě poměrně unikátní a zajímavé.

Čtěte také: Zpěvák legendárních Cannibal Corpse nabídne svůj sólový debut

Hlavní hvězdy podpoří hned trojice méně známých skupin – půjde o blackened death metalové Švédy Diabolical a žánrově blízké Švýcary Impalement (ti přivezou představit svůj studiový debut). Na samém začátku večera zahrají američtí Almost Dead údernou směs thrash metalu a groove metalu. V Pražském Futuru se tato pětinásobná podívaná odehraje 26. listopadu, v Jaroměři o den později v Nároďáku a hned o další den později v ostravském Barráku.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 296 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky