Skotským Franz Ferdinad v Praze předskočí čeští TH!S

TH!S | Foto: Pavel Hejný

Indie rockoví Franz Ferdinand představí na svém pražském koncertu ve Foru Karlín jako speciálního hosta českou kapelu TH!S. Fanoušci si tedy užijí hned dvojitou porci skvělé hudby – trochu toho indie rocku i poctivého bigbítu.

„Na pátek 9. března hned tak nezapomeneme,“ říká za TH!S Vojta Kotek. „Jsme fakt nadšený, že si můžeme zahrát před touhle parádní skotskou partou! I když víme, že předkapely nikoho nezajímaj a i nás vlastně většinou štvou, plánujeme si to nejvíc užít, ostatně jako vždycky!“

Čtyřčlenná formace TH!S hraje tvrdší rock, inspirovaný 70. léty v Americe. Proto rádi svůj žánr nazývají „root-rock“ a hlásí se tak ke kořenům tvrdého rock‘n’rollu. Hned v roce 2015 si je vybrala jako předskokany pro své jarní turné Laskonky a kremrole kapela Wohnout.

Franz Ferdinand jsou pořádně nastartovaní, přestože došlo v kapele k jedné změně – kytarista Nick McCarthy loni skupinu opustil, aby se mohl věnovat své rodině, a nahradil ho Julian Corrie, milovaná osobnost hudební scény v Glasgow. Ten tak doplnil stálé členy Alexe Kapranose, Boba Hardyho a Paula Thomsona. Přesvědčit se o jejich formě můžete již tento pátek!


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.