Skupina 5 Seconds of Summer vydává své debutové album

5 Seconds of Summer | zdroj: oficiální distributor

Čtyřčlenný boyband z Austrálie, jehož singly dobývají vrcholy světových hitparád, už má taky svou první desku.

Luke, Mikey, Calum a Ash jsou čtyři členové ne tak dávno vzniklé pop rockové kapely pocházející z australského Sydney. 5 Seconds of Summer prorazila singlem She Looks So Perfect, který během krátké doby dobyl přední příčky hudebních žebříčků. Prvotní úspěch této kapely se rychle rozšířil za oceán do Severní Ameriky, posléze na Britské ostrovy a nyní vtrhl také do kontinentální Evropy.

Pro pojmenování debutu si kapela vybrala svůj vlastní název – 5 Seconds of Summer. Na desce figuruje 12 autorských písní, včetně skladby Don’t Stop, hitu, který aspiruje na to stát se dalším úspěšným tahem na branku a k tomu si svým vtipným klipem troufá zároveň pobavit. Pro natěšenější fanoušky je připravena také deluxe verze desky, která obsahuje další 3 bonusové songy. Album se štítkem Universal Music je k dostání v digitální podobě na serverech Spotify, Google Play, iTunes a Deezer. Pro milovníky fyzických nosičů je připravena také tato verze.

Kluci si za své nedlouhé působení zvládli nasbírat pěknou řádku příznivců. Vždyť pouze na sociální síti facebook dosahuje jejich počet pěti milionů. Pokud se podaří udržet kvalitu a tempo, se kterými vletěli do hudebního světa, je dost pravděpodobné, že Australané by před sebou mohli mít pořádnou rockovou budoucnost!


Napište komentář

Barbora Hájková
O Barbora Hájková 118 Článků
Pocházím ze Slezska a miluju hudbu! Mám absolvovanou ZUŠ v oboru klavír, ovšem neumím než interpretovat cizí tvorbu, a to ještě s notami před nosem. O to víc obdivuji opravdové muzikanty a tento server mi umožňuje bližší pohled do jejich světa, o který se chci podělit. Do Prahy jsem se vydala studovat práva a objevila tanec, který se mi stal dalším velkým koníčkem a dále rozšiřuje mé hudební obzory.