Slovenský zpěvák Juraj Hnilica vydává nové album, videoklipy a plánuje koncerty v Česku

Juraj Hnilica | Zdroj: NetwIN production

Jakub Prachař, český moderátor, herec a hudebník Hnilicu označil jako „slovenského Kluse“. Ten nyní vydává nové album, videoklipy a chystá se i na koncertní objížďku České Republiky.

Juraj Hnilica prorazil na hudební scénu především díky talentové soutěži Česko Slovensko má talent, kde ho Jakub Prachař přirovnal k Tomáši Klusovi. Především díky tomu, že stejně jako on si píše texty sám a hudbu si navíc sám vytváří i aranžuje. Aktuálně po tříleté pauze po svém debutu Dovoľte mi predstaviť sa Vám vydává album Slnečný…, z něhož si vybral rovnou dvě písničky – Sám sebou a Zem sa kývá do strán, ke kterým natočil rovnou i videoklipy.

Video ke skladbě Sám sebou vzniklo docela spontánně, kdy si jednoduše vzal mobilní telefon a natočil, jak je sám sebou. Druhé video k Zem sa kývá do strán vznikl během křtu nového alba v jeho rodném městě Martin.

„V klipe sú zachytené všetko najdôležitejšie momenty z takmer dva a pol hodinového koncertu ,dokonca aj samotný krst albumu, ktorý sme krstili materským mliekom mojej ženičky. Album mipokrstil náš rodinný známy pôrodník Roman Fiolka, ktorý bol pri oboch pôrodoch mojich milovaných dcérok,“ usmívá se slovenský muzikant a dvojnásobný otec.

České turné startuje už 5. dubna v AC klubu v Hradci Králové. Křest desky Slnečný… proběhne i pro české posluchače v Praze.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 363 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.