Nejvydařenější parodie na Somebody That I Used To Know od Walk Off The Earth

Walk Off The Earth | Zdroj: Insidehalton.com

Nestavá se často, že by byl cover nějaké písně natolik populární, že by se na něj začaly dělat parodie. Kanadské kapele Walk Off The Earth se to však povedlo a stačila jim k tomu jenom jedna kytara, na kterou všech pět z nich zahrálo hit belgicko-australského zpěváka Gotye, Somebody That I Used To Know.

Nekonvenční pětici Walk Off The Earth můžete znát díky jejich nevšedním coverům, většinou na aktuální hity, při nichž používají netradiční hudební nástroje nebo obyčejné věci každodenního života, které svým zvukem skladby nečekaně obohacují. Navíc je každý takt protkán barvami a dobrou náladou, tu Walk Off The Earth vnášejí i do svých autorských písní, jakou je třeba Nomad, k níž v prosinci vyšel nový klip.

S covery i autorskými skladbami tato burlingtonská partička koncertuje po celém světě a 10. dubna se staví i v pražském Velkém sále Lucerny.

Teď se však pojďme podívat na cover, který jejich celosvětový úspěch v roce 2012 vyvolal. Hráli v něm na jednu kytaru Somebody That I Used To Know od Gotye a již během dvou týdnů měli u YouTube videa s touto skladbou přes 35 milionů zhlédnutí. Samozřejmě to hned vyvolalo reakci. Zájem médií, noví fanoušci, větší sledovanost jejich starších coverů a vlnu parodií, z nichž se některé opravdu povedly.

Víc je však těch, které moc vyvedené nejsou, ale jmenují se například FUNNIEST Somebody that I used to know Cover. Při čemž, jediné, co by se dalo považovat za vtipné je to, že jim to vůbec nejde.

Tohle byl ale opravdu jen jeden příklad za všechny. Teď už přijdou jen ty vydařené. Patří k nim například banjo verze od britských Breeze & Wilson s jejich vlastním textem s názvem A Banjo That I Used To Own, vyprávějící neuvěřitelně smutný ale pravdivý příběh o věčném boji mezi mužem, ženou a banjem.

Breeze & Wilson tak navazují na svou předchozí píseň I’m not playing the banjo, jinak ale hrají jenom ve dvou a mají za sebou již dvacetiletou kariéru. Jejich hudba spojuje country a styl, který známe od Simona a Garfunkela.

Jestli se vám zdá, že naskládat pět lidí za jednu kytaru nebo za jedno banjo není nic lehkého, asi vás překvapí, co se povedlo skupině Tha Waffle Stompers z New Jersey.

Natěsnalo se jich totiž hned šest za jedno ukulele. Občas ho však dali úplně stranou a vystačili si jen jako a cappella. Vytvořili tak vlastně zároveň recesi a jakousi parodii a zároveň plnohodnotný cover coveru. Sklidili tak vlnu kritiky, ale zároveň získali spoustu nových fanoušků.

Nejlepší verzi však na svět přivedl YouTube kanál The Key of Awesome, který je známý pro svá vtipná videa a parodie.

Hrdinové této parodie v ní vysvětlují, že na jednu kytaru hrají proto, že Tony (ten s vousy) všechno ostatní prodal a v kapele je s nimi pořád jenom proto, že je jediný, kdo umí řídit dodávku. Pointou je však to, že Tony není jediným a největším problémem kapely.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.