Slza představila emotivní videosingl Pouta

Slza | Foto: Jiří Štarha

Skupina Slza chystá spoustu novinek. Kromě nyní vydaného videosinglu připravila pro své fanoušky výjimečnou fotoknihu. 

Slza patří v současné době mezi nejpopulárnější kapely v Česku. Hudebníci se od začátku své existence netají tím, že chtějí dělat věci jinak a často se při své tvorbě inspirují trendy světové pop music.

Petr Lexa a Lukáš Bundil nyní představili v pořadí svůj pátý emotivní videosingl z desky Katarze, která vyšla v listopadu minulého roku. Jmenuje se Pouta. Videoklipu, při jehož natáčení zpěvák Petr málem uhořel, se chopil uznávaný slovenský režisér Roland Wranik z produkce SorryWeCan, který má za sebou spolupráci s Rytmusem, Kontrafaktem či Darou Rollins.

Hlavní ženskou roli v něm ztvárnila finalistka Miss Slovensko – Lucia Uhrinová. Píseň Pouta, která nepochybně patří mezi nejsilnější skladby tracklistu, má na svědomí již osvědčený tandem Lukáš Bundil a Dalibor Cidlinský Jr. Za textem pak stojí Ondřej Ládek aka Xindl X.

„Již od založení Slzy je pro nás zásadní, aby každá naše písnička byla silná, zároveň aby fungovala i bez velkých aranží, jen s kytarou nebo pianem. Tento přístup je zřejmý právě v písni Pouta, ve které se představujeme v trochu jiné poloze než posluchači znají, ale která je pro nás zcela přirozená a jdeme v ní k samotné podstatě tvorby Slzy,“ vysvětluje Lukáš Bundil a zpěvák Petr Lexa pokračuje:

„Píseň Pouta pojednává o ukončeném vztahu, ke kterému se v myšlenkách stále vracíme, a nemůžeme se posunout dál. Jsme spoutáni a žijeme minulostí. To je v klipu znázorněno retrospektivou.“

„Po veselém klipu Fáze pád jsme chtěli přijít zase s něčím novým a námět Rolanda nás zaujal hned na začátku, stejně tak vizuální zpracování videoklipu. To je na české poměry opravdu netradiční a velmi působivé,“ dodává Lukáš. 

Pro Petra bylo natáčení některých scén až kaskadérským zážitkem. „Při natáčení scény s ohněm jsem musel zachovat vážnou tvář a nedat na sobě znát, že doslova procházím plameny. Měl jsem neustále pocit, že hořím.“ 

Spolu s novým videosinglem odtajnila kapela velké překvapení. Už 6. října spatří světlo světa exkluzivní fotokniha Slza obrazem, která nahlíží na Slzu z větší blízkosti. Petr Lexa a Lukáš Bundil se tak ukáží v rolích, ve kterých je znají jen jejich nejbližší.

„Odhalujeme zákulisí a ukazujeme se zase z úplně jiného úhlu. Fotografie našeho dvorního fotografa Jindřicha Kodíčka jsou zároveň provázeny biografickými texty s informacemi, které jsme doposud nikde nezveřejnili,“ popisuje Lukáš.


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.