Soko se představí jako herečka ve filmu Tanečnice

SOKO | Foto: facebook.com

Na konci ledna bude do kin uveden francouzsko-český koprodukční film Tanečnice, jehož režie se ujala Stephanie Di Giusto a v hlavní roli se předvede zpěvačka Soko.

První celovečerní film francouzské režisérky nastiňuje Paříž na přelomu 20. století a následuje život tanečnice Loïe Fullerové, která uniká z amerického Středozápadu, aby si splnila svůj sen. Přes tancování v kabaretu Folies Bergère se propracuje až do Státní opery a stane se tak symbolem své generace. Zdá se, že ji nic nemůže zastavit, ovšem vrcholná sláva je velice vratká.

Napínavé životopisné drama bylo poprvé představeno na festivalu v Cannes, kde bylo zařazeno do prestižní soutěžní sekce Un Certain Regard. U nás se na něj můžeme těšit od 19. ledna.

V hlavní roli září francouzská herečka a zpěvačka Soko (vlastním jménem Stéphanie Sokolinski), dále se představí i Lily-Rose Depp v roli Isadory Duncanové a Gaspard Ulliel (známý z filmů Saint Laurent nebo Umění milovat).


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.