Green Day byli nominováni na cenu nejlepšího mezinárodního interpreta

Green Day | Zdroj: facebook.com/GreenDay

Punkrocková kapela Green Day se po loňském vydání nového alba Revolution Radio těší další vlně popularity a úspěšnost desky ještě podporuje nejnovější oznámení, podle kterého se bude trio ucházet o cenu nejlepšího mezinárodního interpreta na předávání cen NME Awards.

Zpráva o nominaci byla zveřejněna na oficiálním webu New Musical Express. Spolu s Green Day se o prestižní titul budou ucházet i interpreti Tame Impala, Kings Of Leon, Metallica, A Tribe Called Quest a Tegan And Sara. V nominaci na cenu od NME Awards se tak Green Day objeví už po jedenácté, přičemž vyhrát se jim podařilo zatím pouze jednou, a to v roce 2005 s videoklipem k proslavenému songu American Idiot.

Celkově se Green Day od roku 1995 podařilo vyhrát již 95 cen, mezi nimiž nechybí pět kousků v podobě Grammy či devíti Billboard Music Awards, mimo jiné za nejlepší rockový song roku v podobě Boulevard of Broken Dreams. Řadu nominací a ocenění pak za poslední dvě dekády získal i samotný frontman skupiny, Billie Joe Armstrong.

Green Day minulý rok vydali své dvanácté studiové album s názvem Revolution Radio. To debutovalo na prvních příčkách hudebních žebříčků hned v několika zemích a kapela ho přijede živě představit i českému publiku, a to už 22. ledna do pražské Tipsport Arény.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.