Sólstafir a Katatonia zaplní Roxy severskou melancholií

Sólstafir - Palác Akropolis 2019 | Foto: Adam Helma, MonsterMusic

Oblíbený pražský klub Roxy se již brzy dočká koncertu dvou kapel, které jsou nejproslulejší ve světě hladivě náladotvorného severského metalu. Jak Sólstafir, tak Katatonia za sebou kromě zástupů fanoušků mají také bohatou diskografii a pyšní se osobitou a nezaměnitelnou poetikou.

Kapela Sólstafir pocházející z Islandu je už dlouhá léta čelním představitelem atmosférického, “pinkfloydovského” black metalu, který přímo dýchá ostrovními gejzíry, skalisky a mrazivým počasím. Muzikanti do svých vystoupení vkládají instrumentální mistrovství stejně jako vášeň po emocích. To, že jim profesionalita nedovolí ošidit ani jednu notu, dokázali naposledy za deštivého závěru festivalu Brutal Assault 2022.

Čtěte také: Brutal Assault 2023 vzbuzuje čím dál větší očekávání

Švédská skupina Katatonia působí již od roku 1991 a za tu dobu předvedla několik žánrových kolotočů. Po temných deathových a doomových časech přišel obrat k inspiracím progresivním a gotickým metalem. Toto překrývání žánrových rovin v podání kapely jedině podtrhuje upřímnou emotivnost, která není spojená s ničím jiným než okouzlujícími hudebními nápady a výkony. Krom toho se muzikanti pochlubí svou čerstvou deskou Sky Void of Stars, jež vyšla teprve 20. ledna. Sólstafir a Katatonia zahrají v pražském klubu Roxy již v sobotu 28. ledna. Vstupenky jsou k dispozici také v síti Ticketmaster.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 356 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky