Leprous v Paláci Akropolis představí svůj vrcholný prog

Leprous - Brutal Assault 2022 | Foto: Kateřina Postránecká, MonsterMusic

Řekneme-li Norsko a progresivní metal, musíme okamžitě zmínit také kapelu Leprous, která obojí představuje v tom nejlepším světle. Hlas frontmana Einera Solberga je jednoduše řečeno pronikavě nádherný a zbytek skupiny se s ním báječně doplňuje. Své se o tom již brzy dozví i návštěvníci Paláce Akropolis na pražském Žižkově.

Progresivní metal je královskou disciplínou tvrdé muziky a norská kapela Leprous se v tomto směru již dávno stihla prosadit. O svém hudebním mistrovství přesvědčila tisíce posluchačů, a to jednak na výjimečných deskách, které vychází pravidelně každé dva roky, jednak na velkém množství propracovaných koncertů. Skupina se do České republiky nevypraví poprvé; zatím se naposledy předvedla na majestátním festivalu Brutal Assault 2022 a i tam všem vyrazila dech svým umem spojovat virtuozitu s melancholií a tvrdou hudbu se Solbergovými syntezátory a tenorem.

Čtěte také: Norští Leprous přinesli s deskou Aphelion působivý prog plný hlubokých emocí

Kapelu do Akropole doprovodí rovněž norské seskupení jménem Kalandra, která v sobě taktéž nezapře hluboce zakořeněnou skandinávskou melancholii – přelévá ji ovšem do ambientní a alternativně folkové roviny. Další předkapelou budou britští Monuments, kteří jsou doma ve světě progu. Vydali již čtyři alba – zatím poslední se na světě objevilo letos a dostalo název In Stasis. Tyto tři kapely v Paláci Akropolis dozajista vytvoří jedinečnou atmosférickou koláž. Stane se tak již 8. března a vstupenky jsou k mání v síti Ticketmaster.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 409 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky