Stimul festival rozezní Plzeň již toto pondělí!

Speciální Wave Stimul Festival přiveze do Plzně geniální kapely. Celý projekt se uskuteční ve spolupráci s Evropským hlavním městem kultury Plzeň. Bude to jedna z prvních aktivit v unikátním prostoru DEPO2015, kde zahrají WWW a Pavel Fajt. Rozhodně ale nebudou jedinou kapelou pondělního večera.

Role headlinera Stimul festivalu se ujme rakouská hudební skupina Elektro Guzzi . Na scéně se pohybuje už deset let a pyšní se především živými vystoupeními, která nemají obdoby. Možná i to je důvodem, proč je Stimul zasazen do tak zajímavého prostoru jako je DEPO2015. Techno a elektro sety neuslyší posluchači za mixážními pulty, ale v obsazení klasické rockové kapely, která každý tón tvoří přímo na místě. Guzzi také nejsou na hudebním poli žádnými nováčky, zahráli si na nespočtu slavných festivalů. A svou divokou prezentaci předvedou i na Stimulu.

Po hudební setové lahůdce nahradí absenci zpěvu WWW+ Pavel Fajt. WWW od devadesátých let prodělali mnoho změn, ale nyní patří k jedněm z nejoblíbenějších kapel u nás. Důležitá je pro ně jak vizuální stránka vystoupení, tak texty, které provokují a zdůrazňují rytmickou podstatu slov a jejich mnohovýznamovost. WWW není jen hiphop, ale sloučení mnoha uměleckých směrů včetně industrialu a elektroniky. Spolupráce WWW s Pavlem Fajtem, kterého známe především jako brněnského avantgardního bubeníka, bude možná ještě zajímavější a překvapivější.

WWW ale nebudou jediná česká hudba, kterou zde uslyšíte. Těšit se můžeme i na Floex, který jako jediný zahraje za pultem se svým živelným DJ setem. Už patnáct let patří mezi přední představitele české elektronické scény a ani Plzeň zajisté nezklame!

Vstupenky na pondělní Wave Stimul Festival za necelou stovku můžete zakoupit zde. Vše odstartuje ve 20:00. Ale i v časnějších hodinách je pro diváky připraven bohatý program.


Napište komentář