Benátská noc sází na české tváře

Nebe vydali Než se rozední | Foto: Ondřej Pýcha

Jaký bude line-up kapel pro letošní rok? Benátská noc bude svátkem pro všechny posluchače dávající přednost české muzice.

Historie festivalu Benátská noc se začala psát již v roce 1993 a tento rok oslaví 22. výročí od 1. ročníku, za tu dobu festival vystřídal hned několik stanovišť napříč republikou. Ten letošní ročník se odehraje u Liberce v posledním červencovém týdnu.

Festival láká především na české interprety, mezi kterými jsou taková zvučná jména jako např. Václav Neckář, Meky Žbirka, Janek Ledecký, Aneta Langerová či Xindl X. Návštěvníci se mohou těšit i na nováčky na české hudební scéně. Těmi jsou třeba skupina Jelen nebo Nebe.

Benátská noc se koná uprostřed letních prázdnin od 23. do 26. července a vstupenky jsou k zakoupení na stránkách festivalu.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 363 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.