Pražský Majáles se polepšil a spojil hudební i sportovní zážitky – díl II.

Tomáš Klus | Foto: Vojta Baroch, Monstermusic.cz

První květnový den se uskutečnil 11. ročník pražského Majálesu. Co ale dělat, když jste si nechtěli nechat ujít MS v ledním hokeji? Festival potěšil všechny. 

(První část si můžete přečíst ZDE) Kolem osmé hodiny večerní přišlo pro návštěvníky Majálesu opravdové dilema. Na LED obrazovce začínal zápas Mistrovství světa v ledním hokeji, kde zrovna hrálo Česko proti Švédsku, na jednom pódiu začínal Tomáš Klus, na jiných zase slovenští No Name a Horkýže Slíže. Takže hudební program byl nabitý, no a ten sportovní stejně tak. Každopádně, ať už se každý rozhodl pro to své, plac pod pódiem vypadal a zněl v podstatě stejně jako plac pod LED obrazovkou. Díky dobré organizaci se však dalo zvládnout alespoň od všeho trochu. Na hlavní stagi to právě rozjel Tomáš Klus, který si i přes sportovní událost na počet publika rozhodně nemohl stěžovat. Během písniček jako Amores Perros, Noe, Žabí král anebo Přeju ti byl zpěvák poměrně dost rozjetý. Skladbu Marie si zazpíval spolu s dvěma fanynkami téhož jména.

Zhruba v první polovině třetí třetiny hokejového utkání se na pódia postavili poslední účinkující – Chinaski, Wohnout, Sto zvířat a také Midi Lidi s Monikino Kino (tedy Petr Midi a Monika Midriaková v hlavních rolích). Kapela Wohnout nasadila rozjetý setlist, který se skládal ze stálic jako Pedro, Vrátnej či Rayda, z novějších Svaz českých bohémů a Gastrosexuál, i z těch nejnovějších, kterými jsou například LSD, Dobrý ráno, Barbie song a Fanynka. Publikum pod pódiem postupně rostlo, jelikož docházeli poslední hokejoví fandové. Stejně tak tomu bylo v případě Chinaski, kteří nezapomněli zahrát 1970, Dobrák od kosti i novější Každý ráno, která nedávno oslavila dvou milionté shlédnutí na YoutTube. Chybět nemohl ani bujný ohňostroj, který nakonec celý den slavnostně ukončil.

Fotogalerie TADY!

Pražský Majáles 2015 byl i přes mírnou nepřízeň počasí poměrně vyvedený. Jakoby se organizátoři z minula poučili a utáhli opasky svým trošku přehnaným nápadům. Nevíme, jestli rozloha areálu byla přesně stejná jako minulý rok, ale díky odlišnému rozprostření pódií, stánků i záchodků nepůsobil areál až tak příliš roztahaně. Právě záchody a pivní stany, které byly rozmístěny vždy mezi pódii, byly vyřešeny nejpraktičtěji. Dalším plusem byla také větší a lepší nabídka jídla. Tentokrát organizátoři upustili i od scén umístěných v hangárech, které se loni příliš neosvědčily hlavně kvůli špatné akustice. Obecně letos vsadili na to nejpodstatnější, a to na hudbu a hudebníky, které se díky zredukovanějšímu počtu dali lépe stihnout. Takže kromě počasí, které ovšem nakonec zase tak špatné nebylo, se dá stěží něco velkého 11. ročníku pražského Majálesu vytknout. Co myslíte?


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.