Stingova Poslední loď už týden pluje světem

Sting | Zdroj. facebook.com

Uběhl týden od vydání Stingova nového alba The Last Ship a už s ním boduje v zahraničních hitparádách. CD obsahuje dokonalou kompilaci autorovy tvorby posledních tří let obohacenou o nečekané hosty.

Gordon Sumner alias Sting je anglický herec a hudebník, jenž se primárně věnuje zpěvu a hře na basovou kytaru. Byl hlavním zpěvákem, skladatelem a baskytaristou slavné rockové skupiny sedmdesátých a osmdesátých let The Police. Tu ale v roce 1985 opustil a vydal se na neméně úspěšnou sólovou dráhu.

The Last Ship (v překladu Poslední loď) je Stingovým jedenáctým studiovým albem, které se v éteru objevilo 20. září. Můžete se těšit na slibovaný výběr toho nejlepšího, co autor složil za poslední tři roky. Na albu se objeví i hosté jako např. Brian Johnson (AC/DC) či Jimmy Nail. Album je inspirováno Stingovou stejnojmennou divadelní hrou, jejíž premiéra je naplánována na jaro 2014, a která se bude zabývat tématy návratu domů a sebepoznání. Autor se dále zaměřuje na vzpomínky na své dětství, problematiku složitosti vztahů, plynutí času a význam rodiny a společnosti. To vše má být obsaženo i v písních jeho Poslední lodě.

Deska vychází jednak ve standardní edici obsahující 12 skladeb, ale také ve speciální dvoudiskové deluxe edici, jež je doplněná o speciálně vybrané hity. Již za necelý týden od vydání je na čtvrtém místě v oficiální dánské hitparádě a na domácí britské scéně jí patří zatím hezké čtrnácté místo.

Sting

Seznam skladeb: The Last Ship, Dead Man’s Boots, And Yet, August Winds, Language of Birds, Practical Arrangement, The Night the Pugilist Learned How to Dance, Ballad of the Great Eastern, What Have We Got, I Love Her But She Loves Someone Else, So to Speak, The Last Ship (Reprise)

Datum vydání: 20. září 2013

Délka: 45:24 (65:57 Deluxe verze)

Vydavatelství: Cherrytree

 


Napište komentář