Sto minut, pět projektorů, pět projekcí. N.O.H.A v Paláci Akropolis

Noise of Human Art | Zdroj: facebook.com

Videomapping, iluminační show, interaktivní instalace a speciální audiovizuální show skupin N.O.H.A. a Puding pani Elvisovej či projektu Ventolin – to vše čeká na návštěvníky Akropolis Multimediale 2013 v Paláci Akropolis.

V pátek 18. října ovládne hlavní sál projekt Davida Doubka s názvem Venotlin, který představí unikátní mix elektroniky za doprovodu živé hudby, jenž zazářil na hudebních festivalech jako je Sperm či Wilsonic. Po jeho projekci čeká návštěvníky elektro-alternativní vystoupení jedné z nejlepších slovenských kapel dneška Puding pani Elvisovej, která se svými třemi stávajícími alby již expandovala do Francie, Německa, Maďarska i Velké Británie.

V sobotu si přijdou na své fanoušci americko-české kapely N.O.H.A, která má připravené téměř stominutové vystoupení, nabité pěti extra projekcemi na pěti projektorech. Tak jak má kapela Noise of Human Art ve zvyku, neobejde se její vystoupení bez naprogramovaných světel a koláží, připravených speciálně pro každý song a každou minutu jejich performace, aneb jak se při rozhovoru vyjádřil její zakladatel Philip Noha: “Tak trochu poslouchat i očima…”

Na Akropolis Multimediale se kapela poprvé představí pražskému publiku spolu s americkou zpěvačkou Kaiou Brown, která svým projevem dodává hudbě i živým vystoupením zcela novou hudební i vizuální dimenzi. N.O.H.A je kapela, která díky svému specifickému mixu drum&bassu, world music, dub stepu či energií nabitých groovů nejednou zazněla i na největších evropských festivalových pódiích v Německu, Francii, Španělsku či Dánsku. Návštěvníci Akropolis Multimediale se mohou těšit na další hudební produkci na přilehlých barech, která pojede až do brzkého rána.

Po oba dny konání festivalu budou v interiéru Paláce Akropolis představovat své interaktivní instalace dílny jako 3D Sence, Vision Factory a Kino Cirkus. Foyer klubu dále nabídne výstavu fotografií z multimediálního festivalu Proudy 2013. Festival nových médiá probíhá v rámci Signal festivalu 2013, který v těchto dnech oživí známá místa Prahy tvorbou předních českých a světových umělců z oblasti audiovizuálního umění.

Vstupenky na oba dny festivalu jsou k zakoupení v kavárně Paláce Akropolis a v síti Ticketpro.

 

 


Napište komentář

Magdaléna Simonová
O Magdaléna Simonová 44 Článků
Mám ráda hudbu, koncerty, večírky a vše kolem. Studuju Sociologii a sociální politiku, hraju na saxofon a miluju jazz a elektro... jo a taky píšu o jídle.