Sub Focus míří do Prahy

Sub Focus | Zdroj: fanart.tv

Jste fanoušek basů a elektronických melodií? Holdujete dnes tak oblíbenému a rozsáhlému žánru s názvem drum&bass? Pak vám jistě není neznámé jméno Sub Focus. Tento přední DJ míří na začátku listopadu do pražského klubu Roxy, aby představil své nové album Torus.

DJ Sub Focus, vlastním jménem Nick Douwma, pochází z anglického Guildfordu. Na poli hudební scény je velice úspěšný a uznávaný – patří mezi těch několik málo interpretů elektronické hudby, kteří do tohoto žánru dokáží přinést i něco nového. Jeho první debutové album vyšlo v roce 2003 a už dva roky na to slavil úspěch s dvojsinglem X-Ray/Scarecrow. Tento hit se ihned dostal nejen na první příčku UK Dance Chart, ale hlavně do playlistů téměř každé diskotéky a párty. Každý nový singl byl jakousi událostí, a tak netrvalo dlouho a v roce 2009 vyšlo první album s nápaditým názvem – Sub Focus.

Tento slavný DJ má hodně originální styl, a to zejména pro svou oblibu v kombinaci různých stylů. K základnímu prvku jeho tvorby, jímž je drum&bass, přimíchává styly jako dubstep, house, breakbeat či trance. K tomu mu samozřejmě pomáhá i spolupráce s různými interprety. Své síly spojil například ve skladbě Flashing Lights s duem Chase & Status, v songu Hold On s DJem Rusko či několikrát s bandou Pendulum. Minulý rok se Sub Focus vydal na své první turné, kde diváky okouzlil jak svou hudbou, tak hlavně pódiovou produkcí a světelnými efekty.

Letos v září vyšla nová deska s názvem Torus, pod společností Virgin EMI. Skladby jako Out Of Blue, Tidal Wave nebo Endorphins se ihned staly obrovskými hity. Nyní má v plánu své umění představit i v Praze. DJ Sub Focus vystoupí 8. listopadu v klubu Roxy a nebude na to sám. Jeho energickou a rozzářenou show ho budou doprovázet například DJ Thiew či český interpret DJ Akira.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.