Yo La Tengo v listopadu poprvé v Praze

Yo La Tengo | Zdroj: telegraph.co.uk

Yo La Tengo – legendy americké nezávislé indie scény vystoupí premiérově v České republice, konkrétně 6. listopadu v pražském Paláci Akropolis.

Tato parta z amerického New Jersey, kterou v roce 1984 založili manželé Ira Kaplan (kytary, klavír, zpěv) a Georgia Hubley (bubny, klavír, zpěv), v Praze představí především svou nejnovější, celkově již třináctou, studiovou desku Fade, kterou řada hudebních kritiků označuje za jednu z nejlepších v celé jejich téměř třicetileté historii. V roce 1992 k sobě manželé natrvalo přibrali Jamese McNewa (baskytara, zpěv).

Trio dokázalo za dobu své dlouhé existence úspěšně koncertovat v nejlepších halách světa, ovládnout mnohé žebříčky hodnocení, nahrát znělku k seriálu Simpsonovi, interpretovat velkou řadu nejrůznějších coververzí, ve filmu I Shot Andy Warhol představovat kapelu Velvet Underground, vystupovat s nejvýznamnějšími a nejznámějšími jmény hudební scény a také vytvořit prosincovou tradici osmi koncertů v domovském Hobokenu v New Jersey.

Album Fade kapela nahrála v Chicagu s producentem a členem kapely Tortoise Johnem McEntirem. Sami Yo La Tengo výsledek nazývají jako své nejpřímější, nejosobnější a nejsoudržnější album s tématy, které se týkají života i stárnutí. Pro Prahu si přichystali koncert dlouhý přes dvě hodiny, proto zahrají bez předskokana a začátek je naplánován již na 19 hodin. Vstupenky jsou v prodeji přímo v pokladně Paláce Akropolis nebo v prodejní síti Ticketpro.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).