Světové hvězdy filmové hudby v Praze osobně odehrají svá nejznámější díla

Mychael Danna | Foto: Kateřina Brožová

Pražský koncert Spectacular Music of Hollywood představí světové skladatele filmové hudby na jednom pódiu, kde osobně oddirigují svá nejznámější díla. Titulní melodie oceňovaných filmů jako Star Wars, Iron Man 2 či Pošťák, skladby z nejúspěšnějšího seriálu na Apple TV Ted Lasso nebo ikonická hudba z proslulé videohry Assassin’s Creed zazní v podání ČNSO. Smetanova síň Obecního domu se za doprovodu jedinečných projekcí rozezní 18. dubna 2024.

Zahajovací koncert Composers Summit Prague 2024 na svém třetím ročníku přivítá nové tváře. Mezi významné osobnosti patří držitel tří cen Emmy John Debney, který osobně oddiriguje dobrodružnou hudbu z marvelovského Iron Man 2 nebo pohádkové tóny z výběru Disney studia. Praha přivítá i velikána gamingové hudby – dánský skladatel Jasper Kyd uvede tajemné melodie populární videohry Assassin’s Creed. Těšit se můžeme i na zástupce seriálové tvorby, jelikož Tom Howe představí hudbu z úspěšného Apple TV snímku Ted Lasso, na které spolupracoval s úspěšným hudebníkem Marcusem Mumfordem z folk-rockové kapely Mumfod & Sons.

Čtěte také: Ed Sheeran vyprodal hradecký Park 360 a přidává další koncert

Zazní také ikonické melodie z filmové série Star Wars, které uvede dvorní orchestrátor Johna Williamse, Conrad Pope, jenž stojí po jeho boku více než 30 let. Za jeho celoživotní přínos filmové hudbě bude v průběhu koncertu oceněn cenou ČSFD. Součástí programu bude i hudba z oscarového filmu Pošťák, kterou oddiriguje orchestrátorka a držitelka Grammy Nan Schwartz – ta na tomto díle spolupracovala s významným skladatelem Luisem Bacalovem. Dále se můžeme těšit na oscarového skladatele Mychaela Dannu, nebo na melodii z dramatického snímku Raymond & Ray, kterou uvede její autor Jeff Beal.

Vystoupí rovněž mistr hororu Christopher Young, český skladatel působící v Hollywoodu Elia Cmiral, hudební skladatel a dirigent sídlící v Abbey Road Chris Egan nebo autor hudby k animovanému seriálu Bořek stavitel, Paul K Joyce. V průběhu večera bude předána i cena OSA pro mladé nadané skladatele pod záštitou Ochranného svazu autorského a Composers Summit Prague. O vítězi rozhodne Advisory Board složená z vážených hostů summitu. Tato hvězdná událost se odehraje již 18. dubna 2024, vstupenky jsou k mání v síti Ticketportal.


Napište komentář