Sziget přivítá i Billy Talent a The Pretty Reckless

Sziget | Zdroj: Sziget

Jak organizátoři festivalu Sziget slíbili, tak i učinili. Na oficiálních stránkách maďarského megafestivalu se objevila další jména, která na letošním ročníku vystoupí a stejně jako tomu bylo v minulosti, i tentokrát je složení interpretů na žánry opravdu pestré.

Celkem k dosavadním čtrnácti přibylo hned sedmnáct jmen, která se na jubilejním 25. ročníku objeví. Na hlavní stage Szigetu tedy podle nejnovějších informací zavítají i alt rockeři Kasabian, na tour k loňskému albu budou pokračovat Billy Talent, s novou deskou se ukáže alternativní duo The Kills a můžeme se těšit i na jazzmana Jamie Culluma a elektronické Clean Bandit či Metronomy.

Vedle toho pak ve stanu s názvem A38 ukáží publiku svou energetickou show Crystal Fighters. Spolu s nimi se na programu objeví i The Pretty Reckless s novým albem Who You Sellin’ For, indie rockeři Interpol, Flume, Fritz Kalkbrenner, Jagwar Ma, Charli XCX, Danny Brown a norský DJ Cashmere Cat. O zábavu v elektronické Areně se spolu s již dříve ohlášenými interprety postarají Sunnery James & Ryan Marci a Maurice West. Na World Music Stage se objeví ruští ska-rockeři Leningrad.

První várka vystupujících byla ohlášena koncem loňského roku, přičemž se mezi ní objevili například Kensington, Dimitri Vegas & Like Mike, Bad Religion nebo GusGus. Megafestival Sziget, jemuž se nedávno podařilo zvítězit v kategorii Artist’s Favourite Festival na prestižních European Festival Awards, proběhne na budapešťském Ostrově svobody, a to od 9. do 16. srpna letošního roku.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.