Temní a experimentální Ic3peak přivezou do Prahy novou desku

Ic3peak | Zdroj: Roxy Prague

Ruská experimentální elektronická kapela Ic3peak se vrací do Česka! V rámci světového turné Coming Home Tour vystoupí v pražském klubu Roxy. Po úspěšném vystoupení na loňském festivalu Rock for People, kde kapela zaujala širokou veřejnost svou nekompromisní hudbou a provokativními texty, se nyní chystá představit Praze nové album Coming Home, které vychází již za pár dní.

Ic3peak, duo tvořené Anastasii Kreslinou a Nikolayem Kostylevem, se na scéně pohybuje již několik let. Jejich hudba kombinuje temnou elektroniku, trap, industrial i darkwave a je známá svými intenzivními, emotivními texty, které se nebojí reflektovat současnou sociální a politickou situaci. Zejména pak situaci v jejich rodném Rusku.

Čtěte také: Nová hudba Mumford & Sons nebo Rise Against, Marilyn Manson se vyhne soudu

Kapela se dlouhodobě staví proti autoritářskému režimu v Rusku a její písně často vyjadřují kritiku vůči tamní vládě. Po začátku války na Ukrajině se Ic3peak stali otevřenými odpůrci Kremlu, což vedlo k tomu, že jejich koncerty byly v Rusku čím dál více omezovány a skupina se musela uchýlit do exilu. S jejich novým albem přináší jak smutek, tak i naději – ať už prostřednictvím mrazivých textů, nebo energických, tanečních rytmů. Nové album Coming Home vychází už 30. ledna.

Pokud jste jejich vystoupení na Rock for People viděli a zůstali ohromeni, nepropásněte příležitost zažít Ic3peak naživo v intimní atmosféře klubu Roxy 13. dubna 2025. Tento koncert bude nejen hudebním zážitkem, ale i silným politickým a emotivním prožitkem, jaký má jen málokdo odvahu nabídnout. Vstupenky na koncert jsou k dispozici v předprodeji přes Ticketshop.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 113 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The 1975, Charli XCX, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.