The Midnight přivezou nostalgickou synthwave muziku do pražského Futura

The Midnight | Zdroj: roundhouse.org.uk

The Midnight vznikli z vášně pro hudební éru osmdesátých let, syntenzátory a také film Drive. Výsledek této kombinace představí kapela při své podzimní premiéře v České republice.

Skupina The Midnight je složena z dua skladatelů, zpěváků a producentů Tima McEwana a Tylera Lylea. Oba dva umělci už se pohybují na scéně delší dobu a psali či produkovali muziku pro plno dalších hudebníků. V roce 2012 se proto rozhodli spojit síly v projektu, který jim dovoloval dělat popovou hudbu v trochu nekonvenčním pojetí.

Čtěte také: Nový klip od The Envlps: Potemnělý Catwalk v zajetí neonových světel

Dvojice se inspirovala od umělců jako Phil Collins, Toto, The Police, ale také současníků The 1975 nebo Deadmau5. Kromě toho si našla zalíbení ve filmu Drive, pověstný svým soundtrackem, který se také stal důležitou ingrediencí pro jejich nadcházející tvorbu. To vše spojili s jejich oblibou v synthwave žánru, a tak pod názvem The Midnight vznikla jedna velká pocta osmdesátým rokům.

Čtěte také: VIDEO: Matty Healy v novém klipu The 1975 předvádí své nejlepší taneční kousky

Kapela rozhodně nezahálí, od roku 2014 vydává každý rok nové EP, LP nebo alespoň singly. Průřez jejich diskografií uslyšíme ve Futurum Music Baru 28. října 2019. Vstupenky jsou v prodeji od pátku 1. března v sítích GoOut a Ticketmaster.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz