The Rasmus oslaví 15. narozeniny alba Dead Letters i v Praze

The Rasmus - Sono, Brno 2018 | Foto: Marie Veselá, MonsterMusic

Deska Dead Letters od The Rasmus, která je označována za stěžejní a kapele přinesla největší popularitu, letos oslaví 15 let. Výročí se dočká pořádných oslav a kromě chystané re-edice alba se The Rasmus vydají na velké turné, během kterého se nezapomenou zastavit i v Praze.

Dead Letters je právem považováno za stěžejní milník v historii The Rasmus. Ač kapela již předtím vydala celkem čtyři alba, většina by u starých písní rukopis The Rasmus vůbec nepoznala. Právě s Dead Letters přišel kompletně nový zvuk a image, což si fanoušci po celém světě zamilovali, a největší hity jako In The Shadows nebo Guilty.

Fotoreport: The Rasmus, The Shiver a Overlaps, 2. 10. 2018, SONO Music Club, Brno

„Když se podívám o patnáct let zpátky, do doby, kdy jsme tuto desku vydávali, pamatuji si, že jsme stáli na prahu dospělosti a nebyli si zcela jistí budoucností kapely. Nejen tyto aspekty definovaly tvář a zvuk desky DEAD LETTERS, která se pro nás stala tím nejklíčovějším momentem naší kariéry,“  okomentoval významnost desky frontman Lauri Ylönen.

Kultovní deska se ke svým 15. narozeninám dočká nové speciální re-edice a vůbec poprvé bude k dostaní i na LP. Největším dárkem je pro fanoušky ale samozřejmě chystané turné. Během toho kapela vůbec poprvé hodlá zahrát celou desku naživo. Některé písně si tak po 15 letech odbudou svoji živou premiéru.

Oslavit toto výročí mohou naštěstí společně s kapelou i čeští fanoušci. The Rasmus totiž přijedou 24. října 2019 do pražské Lucerny. Vstupenky budou v prodeji od 1. února 2019.


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...