The Subways a Anthony B přijedou na Rock for Church(ill)

Charlotte Cooper z The Subways | Zdroj: facebook.com

Celý minulý týden se nesl ve znamení očekávání fanoušků festivalu Rock for Church(ill), které kapely pořadatelé zveřejní. Po boku The Parov Stelar, Dub Pistols a Dreadzone vystoupí klasika z domácí scény, ale i hvězdy světového formátu.

Loni to nevyšlo, letos to vyjde. I takhle by se dalo popsat ohlášení jamajské reggae hvězdy Anthonyho B. Tento hitmaker měl do České republiky dorazit na sólo koncert už loni v dubnu, avšak jeho vízové problémy způsobily, že nebyl vpuštěn do Evropy. Pořadatelé tak chtěli zklamání fanoušků napravit tím, že jej ohlásí na loňský ročník Rock for Church(ill), vízové problémy ale přetrvaly a Anthony B opět nemohl přiletět. Letos v dubnu odstartoval svou několikaměsíční evropskou tour, do níž zařadil i zastávku ve Vroutku. Celé turné nese název Tribute to Legends, stejně jako poslední hudebníkovo album, které vyšlo loni v srpnu. Na desce naleznete hity největších reggae hvězd, jako jsou Bob Marley, Israel Vibration či Peter Tosh. V roce 1994 vyšel Anthonymu první singl a od té doby jeho obliba prudce stoupá. Hity jako Good Life, More Love a World a Reggae Music znají snad všichni milovníci jamajského reggae. Jmenované skladby a mnoho jiných pozitivních písní mohou fanoušci reggae slyšet v živém podání v termínu od 29. do 30. srpna.

Další zahraniční hvězdou je britské indie punk/rockové trio The Subways. V roce 2004 se na tuto kapelu usmálo štěstí, když si ji v talentové soutěži vyhlídl organizátor festivalu Glastonbury, Michael Eavis, a zařadil ji do programu tohoto legendárního festivalu. Jejich úspěch byl náhle raketový; již s první deskou Young for Eternity vyšel jeden z největších hitů, Rock & Roll Queen. Kapela za svou éru vydala už tři alba a od února loňského roku pracuje na desce čtvrté, která má vyjít do konce tohoto roku. The Subways na chystané turné plánují rekonstrukci playlistu, do kterého hodlají zařadit i nové skladby a předvést je svým fanouškům živě.

Po bok zahraničních hvězd se zařadí United Flavour, kteří na churchillovi vystupovali už v době, kdy jejich jméno nebylo moc proslavené. Dalším již téměř tradičním hostem je energické seskupení Skyline. Mezi ostatními hudebníky, kteří se do Vroutku rádi vracejí, je i kapela Wohnout, která se v nedávných dnech uzavřela do studia, kde chystá novou desku. Svou premiéru zde odehraje objev roku 2012, kladenští muzikanti Zrní. A poprvé tu vystoupí i Cocoman za doprovodu kapely Solid Vibes a slovenští Zoči Voči.

Festival Rock for Church(ill) letos slaví své patnácté narozeniny. Nahlášené kapely potvrzují fakt, že pořadatelé tuto oslavu chtějí udělat opravdu ve velkém stylu. Celá akce se již tradičně koná v závěru srpna a bývá již několik let zlatou tečkou za festivalovou sezónou. S letošním playlistem je však churchill adeptem na nejlepší letní fesťák tohoto roku. Všemu do karet hraje i fakt, že si lístek můžete zakoupit do konce června za krásných 650 korun.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.